بازدید از لامپانگ در تور تایلند

به گزارش دور زمین، نام منطقه لامپانگ در لیست گردشگری تور تایلند در میان دیگر مناطق معروف شمال تایلند، کمی ناشناخته است و شاید دلیل آن موقعیت جغرافیایی لامپانگ است زیرا این منطقه برخلاف پای (Pai)، چیانگ رای (Chaing Rai) و مای هونگ سون (Mae Hong Son) در جنوب شهر چیانگ مای (90 دقیقه فاصله) قرار دارد.

بازدید از لامپانگ در تور تایلند

اما با این حال لامپانگ اصلا خسته‌کننده و سوت و کور نیست. این شهر سومین شهر بزرگ شمال تایلند است. اتوبوس‌ها و قطارهای شبانه بین بانکوک و چیانگ مای اغلب در لامپانگ توقف دارند زیرا دقیقا در مسیر قرار دارد.

یکی از چیزهایی که شهر لامپانگ را متفاوت می‌کند این است که در این شهر خبری از ازدحام خیابان‌ها با توک توک ها نیست. این شهر تنها مکان واقعی تایلند است که در آن گاری‌ها و کالسکه‌ها همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در معرض نابودی هستند. شاید همین امر دلیلی بر جذابیت بازدید از این شهر در تور تایلند باشد. استفاده از ناوگان songthaew (وانت‌های مسافرکشی) یکی از راه‌های تردد در سطح شهر محسوب می‌شود.

بهترین زمان برای بازدید از لامپانگ روزهای شنبه و یکشنبه است زیرا بازار بزرگی در این روزها برپا می‌شود. سرامیک‌های این منطقه یکی از اقلام محبوبی است که خرید و فروش می‌شود. کاغذی که از کود فیل ساخته می‌شود هم یکی از سوغاتی‌های بی‌نظیر تور تایلند برای دوستان نازک نارنجیتان است.

بسیاری از گردشگران چه تایلندی و چه از سایر کشورها، تنها به دلیل وجود کمپ و مرکز دولتی حفاظت از فیل‌های تایلند به لامپانگ می‌آیند. مرکز حفاظت فیل تایلندی از سال 1993 در این منطقه شروع به فعالیت کرد و این شهر محل زندگی بیش از 50 راس فیل است و دارای مرکز مراقبت از فیل‌ها و یک بیمارستان مخصوص آن‌ها می‌باشد.

نکته: اگرچه مرکز محافظت از فیل‌ها توسط دولت اداره می‌شود، اما با این حال برای اجبار فیل‌ها برای اجرای نمایش و سواری دادن همواره مورد نقد قرار می‌گیرد. زیرا این اعمال در بسیاری از مراکز خصوصی منع شده‌اند.

انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3783

به "بازدید از لامپانگ در تور تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از لامپانگ در تور تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید