قیمت نفت با امید به مذاکرات آمریکا و چین جهش کرد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در انتها معاملات روز جمعه، پس از قرار مذاکرات تجاری آمریکا و چین ظرف این هفته، اندکی از ترس های پیرامون کند شدن اقتصاد دنیا، فرو کش کرد و قیمت نفت بیش از 2 درصد جهش کرد، اما پس از اعلام افزایش شدید میزان ذخایر انبارهای محصولات پالایشگاههای آمریکا، سود قیمت محدود شد.

قیمت نفت با امید به مذاکرات آمریکا و چین جهش کرد

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بینچ مارک بین المللی قیمت نفت، 1 و 39 دلار یا 2.48 درصد جهش کرد و به 57.34 دلار رسید.

قیمت هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی 87 سنت یا 1.85 درصد جهش کرد و به 47.96 دلار رسید.

پس از سقوط سنگین هر دو شاخص مهم نفت در سال گذشته، قیمت های نفت در هفته اول 2019، علی رغم این که داده های اخیر، نگرانی ها از کند شدن اقتصاد دنیا را تشدید نموده است، رشد قابل توجهی را ثبت نموده اند.

این هفته، قیمت نفت برنت 9.3 درصد و قیمت نفت دابلیوتی آی 5.8 درصد جهش نموده است.

قیمت نفت با اظهارات وزارت تجارت چین بالا رفت. این وزارتخانه گفت که در مقامات پکن در 7-8 ژانویه، با مقامات آمریکایی دیدار می نمایند تا مذاکرات تجاری خود را ادامه دهند. این دیدار در سطح معاونان وزرا خواهد بود.

قیمت های نفت روز جمعه بخشی از سود خود را به علت گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا از دست دادند که نشان می داد پالایشگاه های آمریکا نرخ کاربری خود را به 97.2 درصد افزایش داده و ذخایر محصولات پالایشگاهی به شدت افزایش یافته است.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، میزان ذخایر انبارهای بنزین، در هفته گذشته 6.9 میلیون بشکه بالا رفت، درحالی که ذخایر میعانات گازی آمریکا 9.5 میلیون بشکه بالا رفته است. تحلیل گران پیش بینی نموده بودند میزان این ذخایر کمتر از 2 میلیون بشکه افزایش یابد.

این هفته، شرکت های انرژی آمریکایی برای اولین بار طی 3 هفته اخیر از تعداد چاه های نفت فعال خود کاستند. طبق اعلام شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز، این هفته تعداد چاه های فعال آمریکا با 8 حلقه کاهش به 877 حلقه رسید.

با تور چین ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 دی 1397 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 740

به "قیمت نفت با امید به مذاکرات آمریکا و چین جهش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت با امید به مذاکرات آمریکا و چین جهش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید