مروری بر قوانین عجیب تایلند

به گزارش دور زمین، قبل از  سفر به هر کشوری با قوانین عجیب و خارج از عرف آن آشنا شوید. در این مقاله شما را با قوانین عجیبی که در کشور تایلند وضع شده است، آشنا خواهیم کرد. با رعایت نکردن این قوانین که ممکن است در ایران جرم نباشد، یک جرم مرتکب شده‌اید.

مروری بر قوانین عجیب تایلند

پرتاب کردن آدامس

براساس قانون رسمی کشور تایلند فردی که آدامس در دهان خود را به زمین پرتاب کند، باید جریمه 600 دلار ی بپردازد. اگر نتوانید این مقدار پول را پرداخت نمایید، خوب به زندان می‌روید. پس یادتان باشد اگر در تور تایلند در حال قدم زدن و جویدن آدامس بودید و از این کار خسته شدید، به فکر پرتاپ کردن آن در اماکن عمومی نباشید.

پا گذاشتن بر روی پول تایلند

مردم این کور اعتقاد راسخی به پادشاه خود دارند و در تمامی اسکناس‌های بات (bath)، عکس پادشاه وجود دارد، پس نباید در تور تایلند حتی به صورت لفظی به پادشاه تایلند بی‌احترامی کنید. تایلندی‌ها به شدت به اصالت‌ و سرزمین‌شان اهمیت می‌دهند و این قانون هم درواقع ناشی از آن مورد است. در این کشور مخصوصا شهر بانکوک اگر حتی به طور تصادفی پای‌ خود را بر روی پول تایلندی بگذارید، مجازات خواهید شد.

انداختن آشغال در خیابان های تایلند

در این کشور توریستی از انداختن آشغال در خیابان خودداری کنید، چرا که مجازات خواهید شد. پلیس‌های بانکوک که با نام BMA در شهر حضور دارند، به‌شدت به این مورد دقت کرده و شما را دستگیر می‌کنند. مجازات افرادی که در خیابان‌ها آشغال بریزند به صورت نقدی می‌باشد.

البته این کشور قوانین عجیب بیشتری دارد که در لیست زیر می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید:

  • راندن یک وسیله نقلیه موتوری مستلزم پوشیده بودن بالاتنه می‌باشد.
  • خروج از خانه بدون پوشیدن لباس زیر ممنوع می‌باشد.
  • پرتاب میوه درخت دوریان به‌عنوان سلاح ممنوع است و جریمه آن براساس تعداد تیغ‌هایی که در بدن فرد فرو رفته است، محاسبه خواهد شد.
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2794

به "مروری بر قوانین عجیب تایلند" امتیاز دهید

2 کاربر به "مروری بر قوانین عجیب تایلند" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروری بر قوانین عجیب تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید