قطعات اتوبوس فراوری داخل در حال ترخیص از گمرک هستند

به گزارش دور زمین، عبدالهاشم حسن نیا در مصاحبه با خبرنگاران درباره افزایش تقاضای سفر با حمل و نقل عمومی جاده ای در پی گرانی بلیط هواپیما از یک سو و لزوم نوسازی ناوگان از طریق فراوری اتوبوس جدید، توضیح داد: در حال حاضر ضریب اشغال جایگاه های اتوبوس در کشور حدود 60 درصد است؛ بنابراین ظرف 2 تا 3 سال آینده به فراوری اتوبوس جدید احتیاج نداریم.

قطعات اتوبوس فراوری داخل در حال ترخیص از گمرک هستند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سهمیه تردد حمل و نقل هوایی از کل مسافران در کشور کمتر از 4 درصد است، ادامه داد: در حال حاضر با گرانی بلیت اتوبوس بین 2 تا 3 درصد مسافران هوایی به حمل و نقل جاده ای منتقل می شوند که بخش عمده ای از آنها، به خودرو شخصی رجوع خواهد نمود و درصد کمی از حمل ونقل عمومی (اتوبوس) بهره خواهند برد.

حسن نیا اعلام کرد: در حالت نرمال مسئله ای از این کمبود اتوبوس نخواهیم داشت که البته این موضوع، در کوتاه مدت تثبیت می گردد؛ اما در درازمدت از آنجایی که سن ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای مسافری افزایش خواهد یافت و نیز سیاست دولت، نوسازی ناوگان است، عدم ترخیص قطعات اتوبوس از گمرکات از جمله گمرک شهریار باعث گرانی محصول نهایی (اتوبوس) و در نتیجه افزایش قیمت بلیت اتوبوس خواهد شد.

وی تاکید نمود: منتظریم قیمت قطعی ارز تخصیص یافته به حمل ونقل عمومی بار و مسافر معین گردد. در آن حالت قیمت نهایی اتوبوس و کامیون را ارزیابی می کنیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، با بیان اینکه بخشی از قطعات اتوبوس و لاستیک خودروهای سنگین در حال ترخیص از گمرک هستند گفت: ما به عنوان مصرف کننده اصلی این کالاها در کشور از مجموعه گمرکات درخواست می کنیم تا این کالاها سریع تر ترخیص شوند.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 499

به "قطعات اتوبوس فراوری داخل در حال ترخیص از گمرک هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعات اتوبوس فراوری داخل در حال ترخیص از گمرک هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید