قبرستان وحشتناک و مخوف در بلژیک

به گزارش دور زمین، واقعه وحشتناک قبرستان لاکن در بلژیک

قبرستان لاکن بروکسل یکی از قدیمی ترین و مهم ترین قبرستان های بلژیک است. اغلب با قبرستان پرلاشز در پاریس مقایسه می شود، استراحتگاه ابدی بسیاری از بلژیکی های معروف است و دارای مقبره های پیچیده و آثار هنری مختلف است.

قبرستان وحشتناک و مخوف در بلژیک

در زیر گورستان لاکن یک دخمه گسترده واقع شده است که شامل یک گالری مرموز از تابوت هاست که در سکوت عجیب و غریبی فرو رفته است.

این گورستان همچنین در مجاورت کلیسای بانوی ما ، واقع شده است. همچنین می توان گفت دخمه سلطنتی بلژیک هم محسوب می شود، جایی که اعضای خانواده سلطنتی بلژیک در قرن 19 در آن دفن شده اند.

تونل های قبرستان لاکن و پنجره های داخل دالان

نمای کلیسای بانوی ما از داخل قبرستان لاکن⇑

تاریخچه کوتاه از قبرستان مخوف لاکن در بروکسل

از جنبه مخوف قبرستان فعلاً بگذریم و نگاهی به تاریخچه آن بیاندازیم. قبرستان لاکن در سال 1878 افتتاح شد، گالری تابوت های زیرزمینی در زیر گورستان لاکن مساحتی بیش از یک هکتار را در بر می گیرند. این دخمه از سه تونل اصلی تشکیل شده است که مسیرهای گورستان بالای خود را دنبال می کنند. فیلترهای نوری از پنجره های مربعی کوچک که در فواصل منظم داخل سقف قرار دارند، نور کافی را برای دیدن تابوت ها در اختیار بازدیدنمایندگان قرار می دهد ،اگر چه این نور برای چشم انسان مناسب نیست و طاقت فرساست، و کمتر از سه دقیقه تحمل ماندن در دخمه را برای افراد میسر می کند.

تابوت های مخفی در دیوارهای راهروهای ساکت، برخی پر شده و برخی دیگر هنوز خالی هستند. قدیمی ترین قبر مربوط به دهه 1880 میلادی است و جدیدترین آنها در سال 1978 نصب شده است.

ادامه این مطلب ممکن است برای همه مناسب نباشد.

تابوت های مخفی در دیوارهای راهروهای ساکت، برخی پر شده و برخی دیگر هنوز خالی هستند. قدیمی ترین قبر مربوط به دهه 1880 میلادی است و جدیدترین آنها در سال 1978 نصب شده است

2 نمونه از سنگ قبرهای موجود در قبرستان لاکن ⇑ ⇐

شروع داستان وحشتناک قبرستان لاکن

مخوف بودن گورستان از اینجا شروع شد. بعد از مدتی از افتتاح قبرستان لاکن، و دفن چندین جنازه، کارکنان قبرستان برای اولین بار شاهد صحنه ای عجیب در راهروهای نیمه تاریک دخمه شدند.

زمانی که اولین جنازه را در کف راهرو دخمه دیدند، شوکه شده بودند و همگی به دیدنی این صحنه گرد هم جمع شده بودند. بدون اینکه به مسئولشان، گزارش دهند جنازه را به تابوت برگرداندند و از ماجرا دم نزدند.

زیرا فکر می کردند که این اتفاق حاصل سهل انگاری خودشان است.

جسدها در راهرو افتاده بودند

آنها این اتفاق را کم کاری از خود می دانستند که شاید درِ تابوت محکم نشده است، و یا در جای شیب داری تابوت را قرار داده اند. در مدت زمان کوتاهی از گذشت این اتفاق، باز هم یک اتفاق عجیب و ترسناک افتاده بود، یک جنازه از تابوت در ردیف سوم آویزان شده بود و فقط پاهایش داخل تابوت آن را نگه داشته بود.

کم کم رعب و ترس و وحشت به دل کارکنان قبرستان راه پیدا کرد. ماجرا فردا و فردا و فردا هم تکرار شد و کارکنان یقین پیدا کردند که کم کاری از آنها نیست و این یک ماجرای غیر عادی است. باید مسئولشان را در جریان این اتفاقات مرموز قرار می دادند.

ماجرا را به مسئول قبرستان گفتند و چون اتفاق تقریباً هر روز رخ می داد ، اثبات ادعای کارکنان کار سختی نبود. خبر به مقامات بالاتر رسید.بعد از گذشت چند روز، جنازه ها همچنان از تابوت ها بیرون می افتادند و یا آویزان می شدند. کف راهرو ها، هر روزنظافت می شد و جسد ها را در جای خود قرار می دادند.

نحوه قرارگیری تابوت ها در راهروهای دخمه

آیا همراه با اجساد گنج دفن شده بود؟

خیلی از کارکنان از قضیه مرموز بودن قبرستان خبر داشتند و می خواستند که از کار خود کناره گیری کنند، اما مقامات نمی خواستند که خبر به شهر درز پیدا کند و باعث وحشت مردم شود، پس باید علت مرموز بودن لاکن روشن می شد.

ابتدا فرض بر آن گذاشته شد که شاید، شکارچیان گنج برای اجساد خانواده سلطنتی نقشه ای کشیده باشند، و خواهان لباس ها و جواهرات آنها باشند. اما این فرضیه به سادگی رد شد.

زیرا کارکنان قبرستان بیان می کردند که این موضوع فقط برای اجساد سلطنتی اتفاق نیفتاده است.

بلکه برای همه جنازه ها حتی آنانی که اوضاع مالی خوبی نداشتند اتفاق می افتد، همچنین کارکنان بارها به چشم خود شاهد افتادن جنازه ها از تابوت ها به روی زمین بودند.

برای همه جنازه ها این اتفاق می اُفتاد

قبرستان لاکن در بروکسل-بلژیک دارای سه تونل زیر زمینی با بیش از یک هکتار مساحت است.

بروکسل غرق در وحشت شده بود

سنگ قبری در قبرستان لاکن بروکسل⇐

رعب و وحشت در بروکسل

روز به روز از تعداد کارکنان گورستان کم می شد، و طبیعتاً خبر به گوش مردم بروکسل خیلی زودتر از آنچه تصور می رفت، رسید.

مردم در شهر احساس ترس می کردند رفت و آمد حتی در اطراف گورستان هم تقریباً قطع شد. گورستان مرموز حالا بیش از پیش تاریک تر و وحشتناک تر هم شده بود.

خیلی از ساکنان حومه، بروکسل را ترک کردند و به شهرهای اطراف برای زندگی رفتند.

داستان ها درباره مرموز بودن قبرستان لاکن بر سر زبان ها جاری بود این معما برای سال ها بی جواب بود.

ادامه داستان وحشتناک قبرستان بروکسل

سرانجام پس از مدتی یک تیم تحقیق دل را به دریا زد و وارد ماجرا شد. تقریباً 150 سال پیش در زیر گورستان لاکن اولین جنازه دفن شد، ابتدا تابوت ها از چوب ساخته می شدند.

اما تابوت های چوبی، بر اثر فشاری که حجم جنازه ورم کرده به بدنه تابوت وارد می کرد و همچنین مایعی که بر اثر تجزیه جسد روی چوب می ریخت، چوب را فرسوده می کرد و در نهایت شکسته می شد و جنازه داخل تابوت به وسط راهرو می افتاد یا حتی از تابوت قسمتی از سر و یا پاهایش از داخل تابوت به بیرون آویزان می شد.

آیا از قبرستان لاکن باید خداحافطی کرد؟

با توجه به معماری زیبایی که قبرستان داشت و اینکه در زمان خود قبرستان لاکن پیشرفته به حساب می آمد، پس باید از نو به این قبرستان بها داده می شد. نکته کار را پیدا کردند. تصمیم گرفته شد که در این گورستان استفاده از تابوت های فلزی (معمولاً از روی) برای دفن جنازه اجباری باشد که ماجرا بیرون افتادن جنازه ها دیگر تکرار نشود.

اما قضیه به همین جا ختم نمی شد و بازهم مرموز بودن گورستان ادامه داشت.

این قبرستان بازهم مرموز بود!

معمایی که در سال های بعد بوجود آمد، انفجار تابوت ها بود، علت این انفجار مبهم بود چرا باید تابوت ها منفجر شود؟

کارکنان گورستان اکثراً آسیب می دیدند و حتی با ترس وارد دخمه ها می شدند این موضوع باید بررسی می شد.

پس از آمد ورفت فراوان و بررسی و تحقیقات علت انفجار تابوت ها مشخص شد. اگر تابوتی شیر تخلیه معیوبی داشت و یااگر کاملاً کبس بود که کوچکترین جریانی برای رفت و امد هوا باقی نمی ماند.

گاز حاصل از تجزیه شدن جنازه باعث انفجار تابوت میشد. حتی گاهاً به حدی شدت این انفجار زیاد بود که گرانیت های اطراف تابوت همگی آسیب می دید. پس باید بار دیگر با این دخمه خداحافظی می کردند.

تبدیل شدن لاکن به متروکه ای ترسناک

دولت برای برای بار دیگر از این قبرستان دست کشید و کم کم به متروکه ای وحشتناک تبدیل شد، داستان انفجار برای مردم و علت آن نیز روشن بود اما باز هم افرادی شروع به داستان ها و افسانه هایی درباره زمین آن قبرستان می کردند و هر روز بیشتر وحشتناک تر از قبل دیده می شد.

با خیال راحت وارد قبرستان لاکن شوید

تا دهه 1980، این دخمه به حالت خرابه، رها شده بود. زنگ زدگی و آوارهایی که در کف راهرو می ریخت، باعث ایجاد روحیه ای تاریک در درون تونل های آن می شد. به مدت 30 سال این دخمه ویرانه باقی ماند و مردم تقریباً از آن به عنوان دخمه متروکه گورستان لاکن یاد می کردند.

دولت محلی سرانجام مداخله کرد. پس از سرمایه گذاری 4.5 میلیون یورو و تلاش 5 ساله برای ترمیم، سرانجام گالری های تدفین به حالت محترم تری بازگردانده شد.

شما هم مهمان این قبرستان عجیب و مرموز باشید

گورستان لاکن در، حومه مسکونی در شمال بروکسل کشور بلژیک واقع شده است. این دخمه مستقیماً در زیر گورستان واقع شده است و دسترسی از طریق پله ها در محوطه قبرستان امکان پذیر است.

این گورستان همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 4 بعدازظهر باز است. تورهای این گورستان می توانند از قبل هماهنگ کنند و وقت رزرو کنند.

می توانید با مترو به ایستگاه Bockstael یا با تراموا 62 یا 93 به ایستگاه شاهزاده خانم کلمنتین برسید و از آنجا وارد گورستان شوید.

از کاربران عزیزی که احساس ناخوشایندی از خواندن این مطلب داشته اند،پوزش می طلبیم.

ویزای شنگن

تور اروپا

منبع: ژیوار
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4786

به "قبرستان وحشتناک و مخوف در بلژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبرستان وحشتناک و مخوف در بلژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید