فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟

به گزارش دور زمین، امروزه و در این زندگی سراسر گره خورده با مشغله های زندگی شهری، اغلب ما به دنبال راهی برای بازگرداندن آرامش و نشاط به زندگی هستیم. همین امر سبب شده است تا امروزه گرایش به راه های مختلف و گاه قدیمی برای برطرف این مسائل افزایش بیابد و شاید به همین خاطر است که اقبال به روش های، چون یوگا و مدیتیشن شدت یافته است. یکی از همین رویکرد هایی که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته، فنگ شویی است. اما این راهکار باستانی چینی یک ویژگی متفاوت با دیگر راهکار ها داشت و آن، این بود که فنگ شوی را می توان در شئون مختلف زندگی همچون رابطه میان افراد، کسب ثروت و موفقیت، دکوراسیون خانه و غیر نیز به کمک گرفت و از آن در کسب شادی و آرامش بهره جست. اگر شما هم علاقمند هستید تا بدانید که این فلسفه باستانی چه کاربرد هایی دارد و چگونه می توانید از آن در زندگی خود بهره بجویید، با این مطلب همراه شوید تا به به پاسخ سوالات خود دست یابید.

فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟

فنگ شویی چیست؟

به گزارش خبرنگاران؛ فنگ شویی (Feng Shui) یک فن و به بیان دیگر فلسفه ای است که از زمان های قدیم بین مردمان کشور چین مرسوم بوده است. فنگ به معنای باد، شویی نیز به معنای آب است. باد و آب در مقابل هم درنظر گرفته می شوند، اما در فرهنگ چین هر دو برای سلامتی خوب و مهم هستند. باد و آب هر دو بخش عظیمی از دنیا طبیعی و حیاتی هستند، چرا که زمین موجودی زنده در نظر گرفته می گردد که با انرژی به نام جی پر شده است. در واقع اساس فنگ شویی دیدگاهی است که فلسفه و فنون باستانی چین به دنیا دارد. بر اساس این دیدگاه، زمین، زنده و منبع انرژی است. به بیان ساده فنگ شویی (fengshway تلفظ می گردد) در فرهنگ چین، یک سازمان قانون مند درنظر گرفته می گردد که نظم و جهات فضایی را در رابطه با جریان انرژی کنترل می نماید. اگر بخواهیم جزئی تر بگوییم، ما یاد می گیریم که فنگ شویی تکنیک های دقیق و تعیینی برای به حدبیشتر رساندن فضا هم در ظاهر و هم در احساس است که جریان انرژی مثبت در آن افزایش یافته است.

روی هم رفته می توان فنگ شویی را علم و هنر توامان تعریف کرد، که بیش از 3000 سال پیش در چین ایجاد شده و امروزه بسیاری از مردم دنیا به آن وفادار مانده اند. آموزه های فنگ شویی در زمینه تعادل انرژی پیچیده به نظر می رسد. اما از نظر هدف بسیار ساده است؛ حصول اطمینان از حس خوشبختی در افرادی که از یک فضا استفاده می نمایند. البته خوشبختی برای همه و در همه جا تعریفی یکسان ندارد.

اصول فلسفه فنگ شویی

در فلسفه فنگ شوی، چی Qi یا chi نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد شنگ چی (Sheng chi) یا (دَم کیهانی) یا (انرژی حیاتی) نامیده می گردد و شانس خوب را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می نماید و جریان داشتن درست و مناسب چی در خانه بسیار مهم است. اما اگر چی راکد بماند و نتواند جریان آزادانه ای داشته باشد به انرژی مخربی تبدیل می گردد که شا چی (Sha Chi) یا همان شا نامیده می گردد. انباشتگی و بی نظمی (مثلاً اتاق نامرتب و کپه های لباس، یا وسایل بی مصرف در کیف، یا در راهرو و تراس ساختمان) موجب می شوند چی نتواند آزادانه به حرکت درآید و به شا چی تبدیل می گردد. برای جریان داشتن چی باید از خطوط نوک تیز اجتناب کرد. مثلاً اثاثیه ای که لبه گرد دارند بهتر از وسایل نوک تیز است. زیرا چی در خطوط منحنی حرکت می نماید و شاچی در خطوط تیز و شکسته.

1. پنج عنصر

در فلسفه چینی عناصر اربعه نداریم بلکه پنج عنصر (Wu shing یا Wu xing) داریم! این پنج عنصر چوب، آتش، خاک، فلز، آب هستند. عدد 5 در چین عدد بخت است و عدد 4 به معنای مرگ است. بر خلاف عناصر اربعه، چینیان معتقد نبودند که دنیا از عناصر پنجگانه ساخته می گردد بلکه معتقدند این عنصر ها نشانگر تغییر هستند و هر یک عنصر بعدی را می آفریند. این عنصار می توانند چرخه هایی را ایجاد نمایند.

چرخه سازنده: این عنصر ها نشانگر تغییر هستند و هر یک عنصر بعدی را می آفریند یعنی: آب، چوب را تغذیه می نماید. - چوب، سوخت آتش است. - آتش، خاک را (به شکل خاکستر) به وجود می آورد. - فلز از خاک بدست می آید. - فلز می تواند مانند آب جاری گردد.

چرخه مخرب: اگر این عنصر ها نادرست استفاده شوند (یکی در میان استفاده شوند) خطرناک می شوند و چرخه مخربی ایجاد می نمایند. زیرا: آب، آتش را خاموش می نماید. آتش فلز را ذوب می نماید. فلز، چوب را می برد. چوب، خاک را می فرساید. خاک، آب را آلوده می نماید.

چرخه تحلیل برنده: برعکس چرخه سازنده است، زیرا آتش چوب را تحلیل می برد. چوب آب را ضعیف می نماید. آب فلز را، فلز خاک را، و خاک آتش را تحلیل می برد. چرخه تحلیل برنده با چرخه مخرب فرق دارد، زیرا چرخه مخرب شا چی فراوری می نماید، ولی چرخه تحلیل برنده انرژی منفی ایجاد نمی نماید فقط عنصر مورد نظر را کمی ضعیف می نماید و اگر عنصری بیش از حد وجود داشته باشد می توانیم از چرخه تحلیل برنده استفاده کنیم تا بدون ایجاد انرژی مخرب تعادل را در محیط به وجود بیاوریم.

2. هشت جهت

در فنگ شویی باستانی بر اساس شرایط جوی و محیطی زمین هر یک از عناصر پنج گانه را به یکی از جهات جغرافیایی اختصاص می دادند که تا به امروز در کلیه متون فنگ شویی به جای خود باقی است. جهت های قطب نما نیز در فنگ شویی مهم هستند. هر جهت (شمال-جنوب-شرق-غرب-شمال شرقی-شمال غربی-جنوب شرقی-جنوب غربی) با یکی از عناصر پنجگانه در ارتباط است و برهم تأثیر دارند. هنگام دکوراسیون یا حتی هنگام ساختن ساختمان به این جهت ها دقت می نمایند.

فنگ شویی چه کاربرد هایی دارد؟

فنگ شویی قبل از هر چیز، استفاده از انرژی است. فنگ شویی کانال های انرژی قدرتمندی را در فضای اطراف شما باز می نماید تا به آن یاری کند قوی تر، هماهنگ تر و قدرتمندتر گردد. این کار به نوبه خود انرژی خود شما را هم تقویت می نماید. این بدان معنی است که اگر می خواهید سالم و شاد باشید و از عشق و موفقیت لذت ببرید، فضای پیرامون شما هم باید این انرژی را پشتیبانی کند. محیط شما باید برای انرژی شخصی شما و همچنین انرژی ای که دوست دارید جذب کنید، مناسب باشد. درست همان طور که از بودن در کنار یک فرد شاد و پر انرژی مسرور می شوید، همین اتفاق با فضای زندگی شما (یا فضای کار کردن) هم رخ می دهد. اگر محیط اطراف شما دارای انرژی های فنگ شویی یعنی سلامت، نشاط، دوست داشتنی بودن و مقوی بودن باشد، شما هم احساس حمایت و خوشبختی خواهید کرد و همه چیز برای شما ساده تر و روان تر خواهد شد، زیرا این انرژی ای است که بیشتر با آن احاطه شده و از آن تغذیه می شوید. به بیان ساده تر با استفاده از فنگ شویی می توانیم یاد بگیریم که چگونه قرار دریافت اشیاء در فضا های متفاوت می تواند در بخش های مختلف زندگی از جمله عشق و روابط، شغل و رفاه تأثیر بگذارد. شما با استفاده از اصول فنگ شویی می توانید تأثیر آن را در موارد ذیل به خوبی مشاهده کنید؛

1. ذهن: همه ما می دانیم که ذهن وسیله ای برای ارتباط با خود درونی ماست. این ذهن است که افکار ما را می سازد و این افکار است که با ارتعاش هایش به دنیا هستی منجر به ایجاد اتفاقات و احساسات در پیرامون ما خواهند شد. ذهنی که بهم ریخته و متشنج است دنیایی را می سازد که ما طالب آن نیستیم و ذهنی که در آن سکوت و سکون و آرامش موج می زند دنیای خلاق و سرشار از برکت را به همراه خواهد داشت. فنگ شویی ذهن شامل یک سری اصولی است که هدف آن ممانعت از انرژی های منفی و تقویت و محافظت از انرژی های مثبت می باشد. فنگ شویی یاری می نماید تا فقط موقعیت های مثبت ذهنی و شانس خوب در محیط خلق گردد. فنگ شویی یک هنر شهودی است که حس هارمونی در آن بسیار مهم است، بنابراین شما با چند اصلاح کوچک در اشیاء فضای اطراف، می توانید انرژی ها را با خود هماهنگ کنید و ذهن خود را متعالی کنید.

2. ثروت: فنگ شویی ثروت یکی از محبوب ترین کاربرد های علم فنگ شویی است. تمرکز روی جذب ثروت مادی در واقع یکی از دلایلی است که فنگ شوی در غرب این روز ها محبوبیت بسیاری پیدا نموده است، و ما در مورد بسیاری از کسب و کار های بسیار عظیم می شنویم که با استفاده از فنگ شویی به کسب سود بیشتر و امنیت اقتصادی قوی تر دست یافته اند. اگر در کوشش برای به دست آوردن ثروت نباشید، فنگ شویی به شما ثروت نمی بخشد. فنگ شویی به شما یاری می نماید تا به دنبال ثروت و موفقیت خود باشید و برای آن کوشش کنید. همچنین فنگ شویی به شما یاری می نماید تا از روش های مختلفی برای ایجاد محیطی در خانه و دفتر بهره ببرید که شما را تقویت نموده و انرژی های فنگ شویی برای رونق و ثروت را به خود جلب می نماید.

3. دکوراسیون: فنگ شویی چیدمان، برای داشتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیاء در ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری و باغ ها و فضا های اینچنینی، مورد استفاده قرار می گیرد. فنگ شویی باعث می گردد تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی و موفقیت، هماهنگی و به طورکلی انرژی مثبت داشته باشد. در این زمینه استفاده از رنگ ها و اثرات آن ها بر محیط و همچنین اثرات اشیاء تزئینی همچون آینه ها، ساعت و تابلو ها بر فضا مورد توجه قرار می گیرد.

4. عشق و ازدواج: همانطور که قبلا نیز بیان شد دانش فنگ شویی در مورد ایجاد انرژی مثبت و تعدیل انرژی منفی صحبت می نماید. هنگامی که دو نفر با یکدیگر ازدواج می نمایند، انرژی های آن ها نیز همسو می شوند. این انرژی ها باید مثبت باشند تا هر دو عضو بتوانند زندگی خود را با شیوه ای مناسب بهبود و ادامه دهند. اگر انرژی غالب در یک فرد وجود داشته باشد، به طور چشمگیری بر دیگری تأثیر می گذارد و شرایط هر دوی آن ها را به هم می زند. با استفاده اصول فنگ شویی، انرژی مثبت هر دو نفر متناسب با هم ارتقاء می یابد و زندگی طولانی همراه با عشق و همدلی و همبستگی پایدار برای آن ها رقم می خورد.

5. فیزیولوژی: علاوه بر ذهن، فنگ شویی می تواند بر فیزیولوژی بدن هم تأثیرات مثبتی داشته باشد. زمانی که انرژی در بدن به صورت راحت در حرکت نباشد و مانع داشته باشد باعث بیماری و چاقی و یا حتی لاغری بیش از حد می گردد. در حقیقت مانند گرفتگی عروق خونی، گیرافتادن انرژی در نقطه ای از بدن، تا زمانی که انرژی به راحتی مانند یک رود در بدن جاری نگردد باعث بروز مسائل در بدن خواهد شد. زمانی که شما اصول فنگ شویی را رعایت کنید سیستم بدن شما به صورت اتوماتیک نسبت به قد و وزن و جذب خوراکی هایی که می خورید با شما هماهنگ شده و اجازه نمی دهد پرخوری کنید و مواد غذایی بیش از حدی را وارد بدن نمایید.

چگونه می توان از فنگ شویی در دکوراسیون خانه استفاده کرد؟

خانۀ هر فرد امن ترین و اصلی ترین منبع آرامش او است؛ بنابراین برای داشتن خانه ای که منبع آرامش برای خودتان و خانواده تان باشد باید اقدامات متعددی انجام دهید. دکوراسیون خانه یکی از اصلی ترین مواردی است که نقش بسیار پررنگی در این زمینه دارد. یکی از اصلی ترین کاربرد های فنگ شویی در دکوراسیون خانه است که شامل چیدمان کلی لوازم منزل، رنگ های استفاده شده، استفاده از بعضی لوازم خاص مانند گلدان و آینه و یا محل قرارگیری آن ها است. اگرچه برای خیلی از ما اجرای همه یا بیشتر قوانین فنگ شویی مقدور نیست، اما اعمال بعضی از مفاهیم اصلی آن به ما یاری می نماید تا انرژی مثبت را درون خانه خود بیاوریم و در آرامش روحی خانواده خود تأثیرگذار باشیم. در ادامه چند مورد اساسی کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون خانه را ملاحظه خواهید کرد:

1. فنگ شویی و پرهیز از انباشتگی

اگر به سبک زندگی سنتی ما ایرانی ها دقت کنید، خواهید دید که تقریباً همه عادت داریم تعداد زیادی از وسایل را در اطراف خودمان جمع کنیم. خانه یک ایرانی به طور معمول چندین برابر یک خانه فرد در اروپا یا شرق آسیا، اسباب و اثاثیه دارد و این حتی در زندگی امروزی آپارتمان نشینی ما نیز وجود دارد. این امر امروزه و با توجه به زندگی در آپارتمان های کوچک چندان منطقی نمی نماید و یکی از اصول اولیه فنگ شویی در دکوراسیون خانه نیز دقیقاً به همین موضوع اشاره دارد. این اصل می گوید از نگهداری و انباشتگی وسایلی بی استفاده یا کم استفاده در محیط زندگی خود پرهیز کنیم. پس این وسایل را از خانه خود دور کنید چرا که گام اصلی در به جریان انداختن انرژی فنگ شویی و ایجاد فضایی مناسب در دکوراسیون خانه است.

2. فنگ شویی و ارزش رنگ ها

درصورتی که پیرامون فنگ شویی تحقیقاتی انجام داده باشید، احتمالاً به منابع زیادی در مورد استفاده از رنگ های خاص در مکان های معینی از خانه خود رسیده اید. حقیقت این است که وجود رنگی خاص به تن هایی نمی تواند باعث ایجاد انرژی مثبت گردد؛ صرف وجود وسیله کهنه و فرسوده با رنگ موردنظر کافی نیست، رنگ ها باید تازه و نو باشند تا حس زندگی را به جریان بیندازند.

3. فنگ شویی و مناظر چشم نواز

یک اتاق فنگ شویی شده هم زمان منجر به حس راحتی و امنیت می گردد. یک اثر هنری که در ارتفاع قرارگرفته یا یک وسیله نورپردازی خاص که بالاتر از سایر وسایل قرار گرفته است، باعث می گردد چشمانتان را به سمت بالا ببرید که به نوعی یکی از روش های ایجاد حس مثبت شناخته می گردد. درصورتی که فضای شما برای یک اثر هنری مناسب نیست، می توانید از هر شی ء دوست داشتنی که نظر شما را به خود جلب می نماید بهره ببرید، مثل تزیین قسمت بالایی پنجره یا نصب شیئی به سقف.

4. فنگ شویی و خطوط منحنی

اگرچه مطابق اصول طراحی داخلی و فنگ شویی ترکیبی از اشکال هندسی با زوایای گوناگون در هر خانه ای باید وجود داشته باشد، اما در استفاده از اجسام با لبه های تیز تأمل بیشتری داشته باشید. مطابق باور های رایج در فنگ شویی اجسام با لبه های خمیده باعث به جریان انداختن انرژی در اطراف خود می شوند. مثلاً میز نهارخوری یا به واسطه قرار دریافت جایگاه ها در اطراف آن، درصورتی که گرد انتخاب شده باشد، باعث حرکت افراد به دور آن شده که همین امر نیز اثر خطوط خمیده را تقویت می نماید.

5. فنگ شویی و نقاط تاریک

هیچ کسی یک گوشه تاریک را دوست نخواهد داشت. فنگ شویی هم تأکید دارد تمام فضا باید به نور دسترسی داشته باشد. این امر حس خوبی در افراد خانه ایجاد می نماید چرا که نور باعث فعال شدن انرژی و به حرکت درآمدن آن می گردد و برخلاف آن تاریکی انرژی را در خود حبس می نماید. استفاده از لامپ های متعدد با قرارگیری در مکان های مناسب می تواند نور را به همه فضا پخش کند. از روش های ساده و نوآورانه برای نورپردازی خانه خود بهره ببرید.

6. فنگ شویی و رعایت حد تناسب

اگر تا به امروز یک اتاق عظیم که میز کوچکی وسط آن قرارگرفته واردشده باشید (و یا برعکس) متوجه خواهید شد تناسب فضا و اشیای درون آن بسیار مهم است. نمونه دیگری از این اصل در دکوراسیون خانه را می توان در استفاده از مبلمان حجیم در آپارتمان های کوچک مشاهده کرد. این کار نه تن ها باعث به چشم نیامدن زیبایی مبلمان شما می گردد، بلکه بر سایر وسایل تزئینی خانه نیز تأثیر منفی می گذارد. فنگ شویی تأکید دارد که باید تناسب میان اشیا و فضای یک اتاق کاملاً رعایت گردد.

7. فنگ شویی و رعایت توازن میان اجزای زنانه و مردانه

هدف در فنگ شویی ایجاد فضایی پرانرژی و آرامش بخش است و توازن، کلید دستیابی به این منظور است. یک قطعۀ چوبی عظیم مثل یک تخت خواب چوبی کمی سنگین و مردانه جلوه می نماید و استفاده از بعضی ملحفه های نرم و ظریف می تواند لبه های ضخیم آن را پوشش دهد و در نتیجه به متوازن شدن فضا یاری کند. همین موضوع در مورد پنجره و پرده ها نیز صدق می نماید.

8. فنگ شویی و انرژی

به وسیله یکی از دو نقشه اصلی فنگ شویی یعنی نقشه کلاسیک باگوآ و نقشه BTB (که نقشه غربی باگوآ نیز نامیده می گردد) حرکت انرژی را در خانه تعیین کنید. اگر یک مرتبه نقشه باگوآ را اجرا کنید، متوجه می شوید کدام قسمت های خانه بر روی چه بخش هایی از زندگیتان تأثیر می گذارد. به عنوان مثال در فنگ شویی سنتی، جنوبی ترین قسمت خانه مربوط به جریان پیدا کردن ثروت در خانه است. همچنین همواره مراقب کیفیت انرژی در خانه باشید و اینکه چگونه این انرژی بر خوشبختی شما تأثیر می گذارد. سعی کنید همواره حواستان به سه گانگی فنگ شویی یعنی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه باشد، زیرا انرژی آن ها رابطه عمیقی با سلامتی شما دارد. در دنیای انرژی هیچ چیزی ساکن نیست، پس مراقب باشید انرژی ها همواره در حرکت باشند تا خانه ای شاد و سالم داشته باشید.

چند نکته درباره استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون خانه

1. مبلمان نباید جریان فضا را قطع کند: اگرچه تا حدی مبهم به نظر می رسد، اما مفهوم آن کاملاً ساده است. تنها کافی است دقت داشته باشید مبلمانی که چیده اید باعث قطع جریان انرژی درون فضا نگردد. به طور مثال هنگامی که وارد اتاق می شوید نباید سر از پشت یک جایگاه در بیاورید و یا برای رفت وآمد در خانه مدام مجبور نباشید راه خود را از میان مبلمان بازکنید. فضا های موجود در خانه تان با اعمال قواعد فنگ شویی باید بازتر و صمیمی تر گردد.

2. ایجاد فضای صمیمیت در اتاق نشیمن: اگرچه قانون تعیینی برای تعداد اجزای نشستنی در فنگ شویی وجود ندارد، اما ایدۀ اصلی بر مبنای نوع قرار دریافت و میزان صمیمیت ایجادشده به وسیله چیدمان است. در اتاق های عظیم جمع کردن مبلمان در نزدیکی هم باعث ایجاد نزدیکی می گردد و در اتاق های کوچک این کار فقط باعث تداعی این حس می گردد. در هر دو حالت چیدمان باید طوری انجام گردد که فضایی هم برای افراد روی جایگاه باقی بماند تا بتواند وسایل شخصی مثل پیش دستی، کتاب، عینک و ... را به راحتی در دسترس داشته باشند. قرار دادن مبلمان به گونه ای باشد که هیچ کس منفرد و جدا از بقیه قرار نگیرد.

3. کاناپه پشت به دیوار قرار بگیرد: به طور خاص دیوار هایی که دورترین فاصله و بیشترین نما را نسبت به در ورودی دارند گزینۀ مناسب تری هستند. چرا که با این کار فردی که روی کاناپه می نشیند فضای بازتری در برابر چشمان خود خواهد داشت. کاناپه را نباید کاملاً به دیوار چسباند. اندکی فاصله باعث جریان داشتن هوا و انرژی در اطراف آن می گردد.

4. از گیاهان بهره ببرید: رشد و نگه داری از گیاهان در خانه یکی مواردی است که در فنگ شویی بر آن تأکید شده است چرا که این اعتقاد وجود دارد گیاهان باعث حفظ انرژی درون فضا می شوند. درصورتی که یک پنجره عظیم درون اتاقتان دارید و اگر به طور خاص این پنجره روبه روی در ورودی قرار می گیرد، اعتقاد بر این است انرژی واردشده از در می تواند از پنجره خارج گردد مگر اینکه آن را به گونه ای درون فضا نگه داشت. به همین منظور استفاده از اشیایی که باعث حفظ انرژی می گردد اهمیت بسزایی دارد. نگه داری از گیاهان در گلدان های زیبا به همراه پرده های مناسب برای پنجره تأثیر زیادی در این امر خواهد داشت.

5. دکوراسیون اتاق را با هدف کاربری آن منطبق کنید: به منظور ترویج شادی و هارمونی در خانه و نهایتاً احساس راحتی و خوشی هنگام وارد شدن یا سپری کردن زمان در اتاق، باید دکوراسیون اتاق را بر مبنای کاربری آن منطبق کنید. به طور مثال برای اینکه فنگ شویی تأثیر مثبت بر فضا بگذارد، لزوماً نیازی به نصب یک آبشار یا باغ سنگی درون اتاق کارتان نخواهید داشت. آنچه لازم دارید یک چیدمان برای ایجاد حس فعالیت و جنب وجوش است که کاملاً متضاد فضای یک اتاق استراحت است.

6. نور طبیعی و هوای تازه را به داخل خانه راه دهید: نور طبیعی و هوای تازه دو عنصر اساسی برای جریان پیدا کردن انرژی مثبت فنگ شویی در خانه هستند. بیشتر اوقات پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه وارد خانه گردد. همچنین از گیاهان فنگ شویی تصفیه نماینده هوا یا یک دستگاه تصفیه هوا بهره ببرید. اجازه دهید نور طبیعی وارد خانه گردد یا از لامپ های فول اسپکتروم که نزدیکترین نور را به نور طبیعی دارند بهره ببرید.

7. صفحات بازتابنده را با مبلمان و لوازم گرم ترکیب کنید: منظور از صفحات بازتابنده آینه ها، پنجره ها و لوازم فلزی و ... می باشد. این موارد به جریان یافتن انرژی در فضا یاری می نمایند، ولی در طی زمان این محیط برای شما خسته نماینده خواهد شد. پس تعادل لازم را ایجاد نموده و رنگ های گرم را کنار آن ها قرار دهید.

8. دو طرف تخت را خالی بگذارید: اگر فضای کافی در اتاق خوابتان دارید، سعی کنید تخت خوابتان را طوری قرار دهید که از هر دو طرف فضای کافی وجود داشت باشد و به دیوار نچسبد.

9. وسایل دکوری معنادار را به کار ببرید: برای آن که در خانه خود احساس صلح و آرامش داشته باشید اشیای را که دوست دارید را در هر گوشه ای از خانه قرار دهید. این شی می تواند یک تابلوی هنری باشد، یا یک شعر، یک کتاب و یا هر چیز دیگر.

با ما همراه باشید و درباره شهر وبلاگ بیشتر بدانید.

منبع: فرارو
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3377

به "فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنگ شویی چیست و چه کاربرد هایی در زندگی ما دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید