فرانسه سری جدید ناوچه های مجهز به پدافند سایبری را راه اندازی کرد

به گزارش دور زمین، ایرنا نوشت: وزیر دفاع فرانسه از راه اندازی سری جدید ناوچه های مجهز به سامانه دفاع پدافند سایبری در چارچوب برنامه نظامی این کشور(FDI) اطلاع داد.

فرانسه سری جدید ناوچه های مجهز به پدافند سایبری را راه اندازی کرد

فلورانس پارلی روز پنجشنبه در رشته توئیتی نوشت این ناوچه ها به مراکز داده ای مجهز هستند که قابلیت محاسبات بی نظیر و دفاع پدافند سایبری را دارند. او گفته این ناوچه ها تا سال 2030 به ناوگان نیروی دریایی فرانسه خواهند پیوست.

به گفته پارلی، این ناوچه ها دارای راداری با 4 پنل ثابت برای نظارت دائم 360درجه ای، قابلیت پرتاب چند موشکی و امکان بارگیری همزمان پهپاد و بالگرد است.

وزیر دفاع فرانسه با بیان این که این کشور دومین منطقه دریایی بزرگ دنیا را داراست نوشت: برای محافظت از این فضای سرشار از ثروت، حضور ناوچه های ما لازم است. از برست تا اقیانوس هند با گذر از مدیترانه یا آبهای خلیج(فارس)، ناوچه های ما نظارت می نمایند.

به گفته پارلی، هر کدام از این ناوچه ها 125 خدمه خواهد داشت.

فرانسه نام سازندگان بزرگ نیروی دریایی این کشور(آدمیرال ها رونارس، لوزئو، کاستکس، نومی و کابانیه) را برای این ناوچه ها انتخاب نموده است.

اف.دی.ای(FDI)، برنامه نظامی فرانسه برای طراحی و ایجاد یک کلاس برنامه ریزی شده از ناوچه هاست که توسط نیروی دریایی این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان حاضر، این برنامه شامل پنج کشتی است که بهره برداری آنها از سال 2023 به بعد برنامه ریزی شده است.

فرانسه طبق شاخص قدرت به عنوان پنجمین قدرت نظامی دنیا در میان 136 کشور در سال 2018 شناخته شده است.

به نوشته تارنمای وزارت دفاع فرانسه، قانون برنامه ریزی نظامی فرانسه (2019-2025) به عنوان سیزدهمین قانون برنامه ریزی نظامی این کشور جهت گیری دفاعی فرانسه را برای هفت سال آینده این کشور بین سال های 2019 تا 2025 معین می نماید.

بر اساس این قانون، دولت چهار اولویت نخست خود را اینگونه تعریف نموده است: فراهم کردن شرایطی برای ارتش به منظور انجام مأموریت های پایدار به وسیله تقویت امکانات برای نگهداری از سخت افزارهای نظامی، تجهیزات حفاظت شخصی، آمادگی عملیاتی، آموزش و توجه ویژه به شرایط زندگی و کار پرسنل نظامی و غیرنظامی و خانواده های آن ها، تجدید ظرفیت های عملیاتی برای برطرف نیازمندی ها و الزامات عملیاتی و تعهدات آینده، تضمین استقلال راهبردی و یاری به تقویت و دفاع اروپایی برای ایجاد ارتشی کامل در دفاع اروپایی و مبارزه با چالش های آینده به وسیله حفظ فزونی عملیاتی ارتش برای مدتی طولانی اعلام نموده است.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2044

به "فرانسه سری جدید ناوچه های مجهز به پدافند سایبری را راه اندازی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه سری جدید ناوچه های مجهز به پدافند سایبری را راه اندازی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید