غذاهای خیابانی چیانگ مای

به گزارش دور زمین، غذاهای خیابانی چیانگ مای، یکی از بهترین جاذبه‌های تور تایلند برای تجربه هستند. برای این که بتوانید در تور تایلند یک غذای سالم خیابانی سالم تهیه کنید، تنها کافی است به تعداد مشتریان آن و بهداشت آن توجه کنید.

غذاهای خیابانی چیانگ مای

چیانگ‌مای القاب زیادی دارد و رویداد‌های زیادی در این شهر رخ می‌دهد. اما آیا می‌دانید هر روز در  چیانگ‌مای بازار شبانه غذا برپا است و در آنجا همه می‌توانند تنوع زیادی از غذاهای محلی را امتحان کنند و مطمئن باشند برای روزهای آینده طعم جدیدی خواهند چشید. کافی است در محله‌های قدیمی‌تر چیانگ‌مای قدم بزنید تا ببینید چه عطر و بویی شهر را فرا می‌گیرد. 

صنف فروشندگان غذا از مرد و زن، پیر و جوان هر یک دکه‌ای دارند و مشغول طبخ غدا هستند تا پذیرای مردم باشند. در چیانگ‌مای کمتر کسی را بیکار می‌بینید. هر طور شده خود را مشغول به کاری می‌کنند و از این راه کسب درآمد می‌کنند.

حدود ساعت 4 یا 5 عصر کم‌کم حال و هوای خیابان‌ها عوض می‌شود. فروشندگان در ملا عام شروع به آماده سازی غذا می‌کنند. همین که انقدر فضای زنده‌ای در شهر حاکم می‌شود به گردشگران که برای بار اول با این صحنه مواجه می‌شوند، حس بسیار خوبی منتقل ‌می‌کند. اگر در تور تایلند به بهداشتی بودن غذاها شک دارید می‌توان از آشپز تقاضا کنید آن را جلو چشمان خودتان بپزد. 

شرایط آب و هوایی تایلند به نحوی است که مواد غذایی و مخصوصا گوشت‌ها به سرعت فاسد می‌شوند. بنابراین تایلندی‌ها برای اینکه وجدان کاری خود را ثابت کنند همیشه از مواد غذایی تازه استفاده می‌کنند. پس بدون نگرانی از غذاهای خیابانی لذت ببرید. غذاهای رستورانی چه بسا به کیفیت غذاهای خیابانی نرسند پس اگر در رستوان غذایی گران‌تر خوردید، دلیل بر تازگی و بهتر بودن آن نیست. در تور تایلند می‌توانید غذاهایی خوشمزه و البته حلال نیز میل کنید.

در تایلند انواع گوشت‌های کبابی به سیخ‌های چوبی کشیده شده و روی آتش کباب می‌شوند. فرایند کباب کردن دیگر جایی برای آلودگی و میکروب باقی نمی‌گذارد پس با خیال راحت از کبابتان لذت ببرید. تایلندی‌ها معمولا گوشت مرغ، گوشت گوسفند و گوشت گاو را کباب می‌کنند.

انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3927

به "غذاهای خیابانی چیانگ مای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهای خیابانی چیانگ مای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید