علل افسردگی ناگهانی را بشناسید

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - افسردگی یک بیماری پیچیده است و هیچ کس نمی داند چه چیزی باعث آن می گردد، اما ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد.

علل افسردگی ناگهانی را بشناسید

به گزارش خبرنگاران، بعضی افراد در طول یک بیماری جدی پزشکی افسردگی را تجربه می نمایند، بعضی دیگر ممکن است با تغییرات زندگی مانند حرکت یا مرگ یکی از عزیزان دچار افسردگی شوند، بعضی دیگر سابقه خانوادگی افسردگی دارند و بعضی ممکن است بدون هیچ علت مشخصی غم و تنهایی را تجربه نمایند.

علل اصلی افسردگی چیست

موارد زیادی می توانند احتمال ابتلا به افسردگی را افزایش دهند، از جمله موارد زیر:

- پیر شدن

مطالعات نشان داده اند که افراد مسن بیشتر محتمل است به افسردگی مبتلا شوند که می تواند به وسیله عوامل دیگری مانند تنهایی و عدم حمایت اجتماعی بدتر گردد.

-دارو های خاص

بعضی از داروها، مانند ایزوترتینوئین (برای درمان آکنه)، داروی ضد ویروسی اینترفرون آلفا، یا کورتیکواستروئید ها می توانند خطر افسردگی را افزایش دهند.

-مرگ یا از دست دادن

غم و اندوه پس از مرگ یا از دست دادن یکی از عزیزان می تواند خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهد.

- ژن ها

داشتن سابقه خانوادگی افسردگی ممکن است خطر ابتلا را افزایش دهد؛ زیرا تصور می گردد افسردگی یک ویژگی پیچیده است. به این معنی که احتمالاً ژن های مختلفی وجود دارند که هر کدام اثرات کوچکی دارند. افسردگی باعث ایجاد بیشتر اختلالات روانی است.

- رویداد های مهم

تحقیقات تایید نموده اند که رویداد های مهمی مانند آغاز یک شغل نو، فارغ التحصیلی یا ازدواج، جابه جایی، از دست دادن شغل یا عایدی، طلاق یا بازنشستگی می توانند منجر به افسردگی شوند.

-سایر مسائل شخصی

مسائلی مانند انزوای اجتماعی به علت سایر بیماری های روانی یا اخراج از خانواده یا گروه اجتماعی می توانند در خطر افسردگی بالینی نقش داشته باشند.

بیولوژی چگونه با افسردگی مرتبط است

محققان تفاوت هایی را در مغز افراد مبتلا به افسردگی بالینی در مقایسه با افراد بدون آن مشاهده نموده اند. به نظر می رسد که هیپوکامپ، بخش کوچکی از مغز که برای ذخیره سازی خاطرات مهم است، در بعضی از افراد با سابقه افسردگی نسبت به افرادی که هرگز تجربه ننموده اند، کوچک تر است.

هیپوکامپ کوچکتر گیرنده های سروتونین کمتری دارد. سروتونین یکی از چندین ماده شیمیایی مغز است که به عنوان انتقال دهنده های عصبی شناخته می گردد که امکان ارتباط به وسیله مدار هایی را فراهم می نماید که نواحی مغز درگیر در پردازش احساسات را به هم متصل می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5559

به "علل افسردگی ناگهانی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علل افسردگی ناگهانی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید