طرح شهاب فرصتی برای سمت دهی به استعداد دانش آموزان است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، فاطمه مهاجرانی ظهر یکشنبه در آیین افتتاحیه دوره آموزشی تامین مدرسان استانی برنامه ملی شهاب در زنجان، با بیان اینکه طرح شهاب با همکاری دو دستگاه آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان اجرایی می گردد، اضافه نمود: حرکت این طرح در کشور رو به جلو بوده و در سال تحصیلی آتی 58 هزار مدرسه با مشارکت 91 هزار معلم طرح شهاب را اجرای می نمایند.

طرح شهاب فرصتی برای سمت دهی به استعداد دانش آموزان است

وی با تاکید بر اینکه رویکرد طرح شهاب، شناسایی استعدادها به صورت تلفیقی است، ادامه داد: این تجربه بارها به دست آمده است که برخی طرح ها در هنگام اجرا به دلیل محدودیت ها در حد شهری و منطقه ای باقی می ماند و این در حالی است که طرح شهاب در این زمینه وضعیت مطلوبی داشته است

مهاجرانی با اشاره به اینکه در حال حاضر مرکز استعدادهای درخشان رویکرد شناسایی استعدادهای 2 تا 3 درصد از جمعیت دانش آموزان را بر عهده دارد، توضیح داد: یکی از تاکیدات ما در این حوزه بر تقویت طرح ملی شهاب است. همچنین این طرح در 586 منطقه آموزشی کشور در حال انجام است و تا رسیدن به اجرای طرح در 760 منطقه فاصله زیادی ندارد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه در طرح شهاب 98 درصد از جامعه دانش آموزان زیر پوشش قرار می گیرند، اظهار کرد: باید توجه داشت که حرفه ای شدن معلمان، نیازمند سه رکن دانش، مهارت و ارتباط است و با اجرای طرح شهاب معلمان به تشخص باز می گردند و در کنار دغدغه های معیشتی دغدغه های حرفه ای خود را مورد توجه قرار می دهند.

مهاجرانی در ادامه با اشاره به اینکه در طرح تلفیقی، دانش آموزان در همان بستر و در کنار سایر دانش آموزان آموزش های لازم را گرفتن می نمایند، گفت: هدف طرح شهاب آن است که در آن استعدادهای ویژه شناسایی گردد و قیاس کردن برخلاف تصور چندان بد نیست، بلکه باید برای تقویت استعدادها انجام گردد.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 478

به "طرح شهاب فرصتی برای سمت دهی به استعداد دانش آموزان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح شهاب فرصتی برای سمت دهی به استعداد دانش آموزان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید