صربستان بار دیگر برای ایرانی ها ویزا گذاشت

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، امروز نبوجسا استفانوویچ وزیر کشور صربستان گفت: معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوءاستفاده آنها از این تسهیلات لغو گردیده است.

صربستان بار دیگر برای ایرانی ها ویزا گذاشت

وی گفت: این حکم امروز در روزنامه رسمی صربستان منتشر گردیده است. صربستان از شهروندان ایران بار دیگر درخواست صدور ویزا خواهد نمود. برخی از آنان از معافیت ویزا برای ورود به صربستان سوءاستفاده نموده اند.

پیش از این دولت صربستان در مردادماه سال 96 دریافت ویزا برای شهروندان ایرانی و هندی را لغو نموده بود.

به گفته دولت صربستان ورود گردشگران ایران و هند و سرمایه گذاران بالقوه آنها فضای اقتصادی مطلوبی را برای صربستان ایجاد خواهد نمود و باعث شد مناسبات دو کشور خواهد شد اما در این مدت ایرانی های زیادی به قصد مهاجرت به صربستان رفته و بازنگشته اند. یکی، دو آژانس مسافرتی فعال در زمینه تورهای صربستان هر بار که تور گردشگری برای این کشور برگزار می کردند تعدادی از گردشگران آنها ریزش می کرد. ایرانی ها به دلیل اینکه این کشور در اروپای شرقی قرار داشت و شرایط داشتن ویزا را نمی خواست این کشور را بهترین مکان برای مهاجرت و یا پناهندگی انتخاب نموده بودند.

اسفندماه سال گذشته دراگان تئودور ویچ سفیر صربستان در ایران به خبرنگاران گفته بود از زمانی که روادید سفر به صربستان برای ایرانیان لغو گردیده تا کنون 7 هزار نفر به صربستان سفر نموده اند. از زمانی که ویزای صربستان برای ایرانی ها لغو شد تعداد زیادی از از ایرانی ها به صربستان می آیند. می دانیم همیشه در آغاز کارها کمی مشکلات وجود دارد. ما داریم با افزایش روابط گردشگری تبادل امنیت می کنیم. مادر آینده انتظار نداریم که مشکلی داشته باشیم. مشکلات قبلی هم فقط در حوزه پاسپورت جعلی بوده است.

سفیر صربستان گفته بود درباره ایجاد پرواز مستقیم به صربستان نیز مصاحبه نموده ایم که اجرایی گردد.

اکنون اگر کسی قصد سفر به صربستان را داشته باشد با توجه به سیاست جدید دولت این کشور می بایست ویزای این کشور را دریافت کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 143

به "صربستان بار دیگر برای ایرانی ها ویزا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صربستان بار دیگر برای ایرانی ها ویزا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید