شورش در زندان روسیه

به گزارش دور زمین، گروهی از زندانیان زندان منطقه ایرکوتسک در سیبری روسیه در اعتراض به اقدامات زندانبانان اقدام به رگ زنی نموده و پس از آن شماری دیگر شورش کردند.

شورش در زندان روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

رسانه های غربگرا در مسکو همچون رادیو اکومسکو و کانال تلویزیونی بایکال24 با اعلام این خبر اعلام کردند: شورش در زندان شماره 15 در منطقه آنگارسک در استان ایرکوتسک در سیبری روسیه اتفاق افتاده است.

حادثه پس از آن شروع شد که چند زندانی در بخش زندانیان جریمه شده به وضع خود اعتراض و با زندانبانان درگیر شدند.

در فیلمی که در یوتیوب منتشر شده، تعدادی از زندانیان دیده میشوند که پس از رگ زنی از مردم برای بهبودی شرایط خود درخواست یاری می نمایند.

زندانیان در طی این شورش سه مرکز چوب بری واقع در محدوده زندان را به مجموع 30 هزار مترمربع به آتش کشیدند.

کمیته پیگیری قضایی روسیه پرونده کیفری در خصوص این حادثه باز نموده و دادستانی منطقه ایرکوتسک روسیه نیز تحقیقات پیرامون این حادثه را تحت کنترل گرفته است.

در زمان حاضر الکساندر وورونین دادستان استان ایرکوتسک و چند نفر از مقامهای دادستانی در زندان شماره 15 آنگارسک مستقر شده و تحقیقات جریان دارد.

لازم به ذکر است زندان شماره 15 منطقه آنگارسک، دارای تدابیر شدید امنیتی است و در سال 1952 تاسیس شده و در آن زندانیان به فراوری قطعات خانه های پیش ساخته و مبلمان مشغولند.

روسیه در بیشتر زندان های خود از زندانیان به عنوان نیروی کار رایگان برای یاری به اقتصاد کشور استفاده می نماید و بسیاری از ساخت وسازهای تاریخی این کشور در گذشته با نقش آفرینی سربازان و زندانیان به دست آمده است.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2570

به "شورش در زندان روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورش در زندان روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید