شناسایی شتابدهنده های مهم در عرصه زیست فناوری

به گزارش دور زمین به نقل از معاونت علمی و فناوری، فعالان حوزه زیستی مدل مناسب شتاب دهنده های این حوزه را طراحی می کنند. قرار است با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک مدل مناسب و منحصر به فرد شتاب دهنده برای توسعه این حوزه در کشور طراحی شود.

شناسایی شتابدهنده های مهم در عرصه زیست فناوری

چند سالی است که نقش شتاب دهنده ها در شکل گیری کسب وکارهای نوین افزایش یافته است. اما طراحی و انتخاب یک مدل درست از شتاب دهنده ها برای هر صنعت و حوزه علمی ضروری است. کاری که ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال تحقق آن است.

امروزه شتاب دهنده ها نقش مهمی در زیست بوم فناوری نوآوری پیدا کرده اند. بسیاری از شرکت های نوپا که ایده های خلاقانه ای دارند می توانند کسب وکارشان را با شتاب دهنده ها آغاز کنند و درصد موفقیت خود را بالا ببرند.

اما تعریف یک مدل موثر و مناسب مبتنی بر نیازهای هر حوزه علمی را نباید فراموش کرد. اگر قرار باشد برای همه حوزه های علمی یک مدل یکسان از شتاب دهنده ها را به کار برد قطعا نتیجه حاصل از آن مفید و مثمرثمر نیست. همین موضوع هم بهانه ای شد برای ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا مدل های شناسایی و ارزیابی شتاب دهنده ها در حوزه زیست فناوری را به عنوان یک چالش مطرح کند.

در این چالش بنا است شتاب دهنده های مناسب در حوزه زیست فناوری شناسایی و مدل ارزیابی شرکت ها برای استقرار در شتاب دهنده مورد نظر هم مشخص شود. این کار قرار است با یاری دریافت از ایده های خلاق علاقه مندان و فعالان حوزه زیست فناوری اجرایی شود.

فناوران و علاقمندان دارای ایده یا طرحی مناسب برای تعریف مدل شتاب دهنده زیست فناوری می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این فراخوان به آدرس اینترنتی https://biodc.isti.ir/ مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3107

به "شناسایی شتابدهنده های مهم در عرصه زیست فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی شتابدهنده های مهم در عرصه زیست فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید