شاخص بورس به کانال 156 هزار واحدی بازگشت، افت 900 واحدی شاخص کل

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از بازار سرمایه، بورس تهران امروز در راستا نزولی قدم برداشت و با افت به کار خود خاتمه داد. به این ترتیب شاخص کل بورس تهران در روز یکشنبه با افت حدود 900 واحدی به کار خود خاتمه داد و به سطح 156 هزار واحد برگشت. به همین دلیل شاخص کل هم وزن نیز با کاهش 232 واحدی عدد 29 هزار و 460 واحد را به نمایش گذاشت. بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت اصفهان با 55 واحد و نفت بهران با 36 واحد و پالایش نفت تبریز با 32 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

شاخص بورس به کانال 156 هزار واحدی بازگشت، افت 900 واحدی شاخص کل

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با 98 واحد، گروه مپنا با 69 واحد و بانک ملت با 66 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 338 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 89 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 110 هزار و 491 نوبت داد و ستد بود.

در گروه محصولات شیمیایی بیشتر سهم ها با کاهش قیمت روبرو شدند. البته برای بسیاری از سهم ها این کاهش قیمت کمتر از یک درصد بود. در این گروه ارزش معاملات به نزدیکی 23 میلیارد تومان رسید. در گروه فرآورده های نفتی نیز شاهد افت کمتر از 1.5 درصد بیشتر سهم ها بودیم و تعدادی از سهم ها همچون پالایش نفت اصفهان، نفت بهران و سرمایه گذاری صنعت نفت رشد قیمت را تجربه کردند.

تابلوی گروه بانک ها و مؤسسات اعتباری نیز امروز یکدست قرمز بود و اکثر سهم ها از نیم درصد تا 2.5 درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. ارزش معاملات این گروه به حدود 37 میلیارد تومان رسید که این موضوع نشان می دهد این گروه همچنان از پر معامله ترین گروه های بورسی است.

در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز اکثر سهم ها با کاهش قیمت روبرو شد و سهامداران کفه عرضه را سنگین کردند. در این گروه ارزش معاملات به 22 میلیارد تومان رسید و در گروه فرآورده های نفتی ارزش معلاملات امروز 19 میلیارد تومان را رد کرد.

همچنین این رقم برای فلزات اساسی به حدود 18.5 میلیارد تومان رسید. در نتیجه با احتساب ارزش معاملات در گروه بانک ها و محصولات شیمیایی مجموع این پنج گروه به حدود 120 میلیارد تومان می رسد.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های گسترش سرمایه گذاری ایرانیان، حق تقدم خرید سهام تکادو، داروسازی جابربن حیان، قند لرستان، آذریت، حق تقدم خرید سهام سرمایه گذاری نور کوثر ایرانیان، سرمایه گذاری اعتلای البرز، قاسم ایران، ایران ارقام، بانک سینا، بورس انرژی ایران از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری دانایان پارس، گسترش سرمایه گذاری ایرانیان، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، فراورده های نسوز ایران، فروشگاه رفاه، کشت و صنعت دشت خرمدره، فارسیت دورود، توسعه مالی آرین و سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا متوقف شدند؛ امروز همچنین نماد معاملاتی کاشی و سرامیک حافظ به دلیل نوسان 20 درصدی قیمت برای 60 دقیقه با سفارش گیری مجدد روبرو بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1613

به "شاخص بورس به کانال 156 هزار واحدی بازگشت، افت 900 واحدی شاخص کل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص بورس به کانال 156 هزار واحدی بازگشت، افت 900 واحدی شاخص کل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید