سیامند رکورد شکست و قهرمان شد، شاهین ششمین طلا را هم گرفت

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران ،در ششمین روز از بازی های پاراآسیایی 2018 اندونزی ورزشکاران کشورمان در رشته های مختلف به مصاف حریفان خود رفتند. یکی از چهره های شاخص کاروان ایران در این روز سیامند رحمان بود که مثل همیشه طلا را از آن خود کرد. کاروان ایران تاکنون موفق به کسب 47 طلا، 41 نقره و 39 برنز شده و در رده سوم جدول توزیع مدال ها قرار گرفته است.

سیامند رکورد شکست و قهرمان شد، شاهین ششمین طلا را هم گرفت

دوومیدانی

الناز دارابیان در پرتاب دیسک بانوان و در کلاس F51،52،53 موفق شد با ثبت رکورد 10.71 متر به مقام نخست برسد و صاحب مدال طلا گردد. او نخستین قهرمان کاروان ایران در روز ششم لقب گرفت. دارابیان علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، موفق به ثبت رکورد جدیدی در بازی های پاراآسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا به نام خود شد.

سامان پاکباز و مسعود حیدری در پرتاب دیسک مردان کلاس F12 با حریفان رقابت کردند و به مدال های طلا و نقره رسیدند. پاکباز با رکورد 51.06 متر به مقام قهرمانی رسید و حیدری هم با رکورد 48.65 متر در رده دوم ایستاد و نایب قهرمان شد. پاکباز با ثبت این رکورد علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، موفق به شکستن رکورد بازی های آسیایی نیز شد.

حسن دهقانی در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F20 عنوانی بهتر از چهارمی را کسب نکرد. در فینال این ماده که ورزشکارانی از مالزی، تایلند و قطر حضور داشتند، دهقانی با ثبت رکورد 11 متر و 67 سانتی متر در رده چهارم ایستاد.

پیمان نصیری در دوی 1500 متر کلاس T20 در کنار 8 دونده دیگر به میدان رفت و در انتها مسابقه با به جا گذاشتن حد نصاب 04:07:10 دقیقه اول شد و به مدال طلا رسید.

امین عبدل پور در دوی 1500 متر کلاس T45،46 در حالی که تا دور آخر از رقبای خود پیشی گرفته بود، در نهایت با ثبت رکورد 04:19:44 دقیقه به مدال برنز رضایت داد.

در پرتاب وزنه بانوان کلاس F54، مرضیه صدقی موفق به کسب مدال نقره شد. وی در این رقابت موفق به ثبت رکورد 6.30 متر شد تا پس از ورزشکار چینی نایب قهرمان گردد. همچنین مدال برنز این ماده نیز به شهلا حدیدی از کشورمان رسید که وزنه خود را 5.85 متر پرتاب کرد.

در ماده پرتاب وزنه بانوان ماده F34، فرشته مرادی با ثبت رکورد 6.08 متر به مدال نقره دست یافت. فائزه کرمانی دیگر نماینده ایران در این رقابت بود که در نهایت به عنوان پنجمی بسنده کرد.

در ماده پرتاب نیزه مردان کلاس F37،38 هرمز سیدی با ثبت رکورد 48.28 متر به مدال نقره دست یافت. پس از سیدی، جواد حردانی دیگر نماینده ایران با پرتابی به میزان 45.61 متر به مدال برنز رسید. محسن مجیدی جمال آبادی دیگر نماینده ایران در پرتاب نیزه بود که عنوانی بهتر از دهمی را کسب نکرد. ---

گلبال

تیم ملی گلبال بانوان ایران در دیدار رده بندی به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه 4 بر 3 پیروز شد و به مدال برنز رسید.

تیم ملی گلبال مردان ایران در دیدار نهایی مقابل چین نهاده شد و به برتری 8 بر 3 رسید تا صاحب مدال طلا گردد.

تیراندازی

زهرا غلام زاده به فینال رقابت های تفنگ بادی درازکش کلاس SH2 راه یافت. مرحله مقدماتی رقابت های تفنگ بادی درازکش کلاس SH2 با حضور 16 نفر برگزار گردید که زهرا غلام زاده با 631.5 امتیاز هشتم شد و به فینال راه یافت. معصومه خدابخشی دیگر نماینده کشورمان نیز با 629.9 امتیاز در صندلی دوازدهم نهاده شد.

غلام زاده در فینال 144.6 امتیاز کسب کرد و با ایستادن در رده هفتم به کار خود انتها داد.

وزنه برداری

حامد صلحی پور در دسته 97 کیلوگرم با 8 حریف رقابت کرد و با رکورد 234 به مدال طلا دست یافت. این ورزشکار در کوشش اول در مهار وزنه 221 کیلوگرمی موفق بود و در کوشش دوم نیز وزنه 225 کیلوگرمی را با موفقیت نگه داشت. صلحی پور در کوشش سوم وزنه 234 کیلوگرمی را مهار کرد و ضمن شکستن رکورد بازی های پاراآسیایی و آسیا، به مدال طلا دست یافت. وی در حرکت چهارم اقدام به حمله به رکود دنیا کرد، اما در مهاز وزنه 244 کیلوگرمی ناکام بود تا در نهایت همان رکورد 234 کیلوگرم برایش ثبت گردد.

علی اکبر غریب شی و سامان رضی در دسته 107 کیلوگرم به ترتیب با رکوردهای 239 و 235 کیلوگرم به مدال های نقره و برنز دست یافتند. غریب شی در نخستین حرکت وزنه 226 کیلوگرمی را مهار کرد. وی در دومین حرکت نیز وزنه 235 کیلوگرمی را به راحتی بالا برد تا مدال نقره اش قطعی گردد. این وزنه بردار 36 ساله برای سومین حرکت وزنه 239 کیلوگرمی را انتخاب کرد که با مهار این وزنه مدال نقره این رقابت ها را برای ایران به ارمغان آورد و رکورد آسیا و بازی های پاراآسیایی را 2 کیلوگرم ارتقا داد. با توجه به رکوردشکنی غریب شی، او حق انتخاب وزنه چهارم را نیز دریافت کرد و برای مهار وزنه 245 کیلوگرمی که یک کیلوگرم بالاتر از رکورد دنیا بود روی صحنه آمد، اما با وجود کوشش فراوان موفق به مهار آن نشد تا با همان مدال نقره به کارش انتها دهد.

سامان رضی دیگر نماینده کشورمان در این دسته به ترتیب موفق به مهار وزنه های 224، 228 و 235 کیلوگرمی شد تا عنوان سومی این دسته به ایران برسد.

سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی در دسته 107+ کیلوگرم صاحب مدال های طلا و نقره شدند. سیامند رحمان، قوری ترین وزنه بردار معلول دنیا به ترتیب وزنه های 273، 293 و 295 کیلوگرمی را مهار کرد و با شکستن رکورد بازی های پاراآسیایی به میزبان 3 کیلوگرم، با اقتدار بر روی سکوی قهرمانی ایستاد.

پورمیرزایی هم به ترتیب در مهار وزنه های 238، 241 و 248 کیلوگرمی موفق ظاهر شد و به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

شطرنج

در انتها دور هفتم شطرنج سریع و در گروه b1 ملیحه صفایی با 6 امتیاز و پوئن شکنی کمتر مدال نقره را به دست آورد و در بخش تیمی هم تیم شطرنج بانوان با ترکیب ملیحه صفایی، لیلا زارع زاده و زهرا محمدی راد با 10 امتیاز و باز هم به خاطر پوئن شکنی کمتر عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره را کسب کرد.

در گروه b2 و b3 بانوان و در بخش تیمی، تیم بانوان ایران با ترکیب فریبا زنده بودی، فاطمه برقول و عاطفه نقوی با 9.5 امتیاز عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد و در بخش انفرادی، فاطمه برقول با 5 امتیاز و به خاطر پوئن شکنی کمتر به مدال نقره رسید و فریبا زنده بودی با 4.5 امتیاز در صندلی سوم نهاده شد و به مدال برنز دست یافت.

در گروه b1 آقایان در بخش تیمی عنوان پنجم از آن ایران شد و در بخش انفرادی هیچ مدالی به دست نیامد.

در رقابت های گروه b2 و b3 آقایان تیم کشورمان در صندلی چهارم نهاده شد و در بخش انفرادی مجید باقری پنجم شد.

دوچرخه سواری

مهدی محمدی به مدال برنز دوچرخه سواری رشته تعقیبی انفرادی دست یافت.

بسکتبال با ویلچر

تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل کره جنوبی نهاده شد و با برتری 89 بر 52 مقابل این تیم راهی فینال شد.

شنا

شاهین ایزدیار در رشته شنا ماده 100 متر کرال پشت و در کلاس S10 در کنار شناگرانی از کشورهای هند، قزاقستان و اندونزی به آب پرید و توانست با رکورد 1:09:23 دقیقه به ششمین طلای خود برسد. شاهین پیش از این در 5 روز گذشته صاحب 5 مدال طلا و یک مدال نقره شده بود.

محمدحسین کریمی دنیا آبادی در رشته شنا و در ماده 50 متر کرال سینه کلاس S12 با رکورد 26 ثانیه و 24 صدم ثانیه به مدال برنز رسید. رکورد ملی در این رشته 27 ثانیه و 09 صدم ثانیه بود که کریمی به میزان 85 صدم ثانیه ارتقا داد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1031

به "سیامند رکورد شکست و قهرمان شد، شاهین ششمین طلا را هم گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیامند رکورد شکست و قهرمان شد، شاهین ششمین طلا را هم گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید