سجادی در ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام؛ باید در جهت مبارزه با دوپینگ کوشش گردد

به گزارش دور زمین، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در ملاقات با رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام تأکید کرد، در جهت مبارزه با دوپینگ باید تلاشی جدی صورت پذیرد.

سجادی در ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام؛ باید در جهت مبارزه با دوپینگ کوشش گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در این ملاقات با ابراز خوشحالی از حضور رئیس فدراسیون دنیای پرورش اندام در ایران گفت: از آقای رافائل سانتونخا و فدراسیون دنیای تشکر می کنم که در کنار فدراسیون ایران هستند و از فدراسیون و آقای نصیرزاده حمایت می نمایند. امیدوارم که مجموعه فدراسیون برنامه های مدونی را برای مسابقات داخل و خارج از کشور برنامه ریزی نمایند.

وی اضافه نمود: دو دیدگاه کلی نسبت به رشته پرورش اندام در ایران وجود دارد. یک نگاه بحث عمومی این رشته است که خیلی از مردم کشور برای اینکه فیزیک بدنی مناسب داشته باشند به آن روی می آورند. دوم اینکه افراد دیگری هستند که به صورت حرفه ای و در بُعد قهرمانی این رشته فعالیت می نمایند.

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: ما وظیفه داریم که مباحث آموزشی را به شکل خوب در بین افرادی که به این رشته علاقه دارند، نهادینه کنیم. ورزشکاران علاقه مند به این رشته نباید برای رسیدن به شکل مطلوب عجله نمایند و به صورت اصولی ورزش خود را ادامه دهند.

سجادی اضافه نمود: با توجه به اینکه فدراسیون ایران این درخواست را دارد که این رشته وارد بازی های آسیایی گردد، درخواست ما این است که آقای رافائل از رابطه خود استفاده و زمینه اجرای این درخواست را فراهم کند. بعلاوه احتیاج است که جلسات مشترک بین فدراسیون ایران و فدراسیون دنیای برای کنترل دوپینگ برگزار گردد.

رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون دنیای پرورش اندام نیز در این ملاقات گفت: باعث خرسندی است که یک قهرمان ملی و شخصیت ورزشی در رأس وزارت ورزش و جوانان ایران قرار گرفته است و قطعاً این اتفاق ثمرات خوبی برای ورزش ایران در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: جوانان رشته ورزشی پرورش اندام را برای خود یک آرمان می دادند و برای ما افتخار است که در خدمت همه این ورزشکاران باشیم. در این ورزش همه باید سلامت باشند و همه کوشش ما این است کسانی که در این رشته فعالیت دارند در جهت درستی گام بردارند.

رئیس فدراسیون دنیای پرورش اندام ادامه داد: ما از وجود ایرانی ها در فدراسیون دنیای بهره می گیریم، چون توانایی خوبی دارند. ایران از ظرفیت و توانمندی خوبی برای میزبانی از مسابقات بین المللی برخوردار است. کشور ایران متشکل از زبان ها و قومیت های مختلف است و این باعث می گردد کسانی که از همه دنیا به مسابقات می آیند، با این قومیت ها و فرهنگ مردم ایران آشنا شوند.

رافائل گفت: یکی از اعتقادها و اهداف اصلی ما در فدراسیون دنیای کنترل و مبارزه با دوپینگ است و در این راستا هر کاری انجام می دهیم و با فدراسیون ایران نیز همکاری خواهیم داشت.

عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی و شهرام عظیمی سرپرست دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5605

به "سجادی در ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام؛ باید در جهت مبارزه با دوپینگ کوشش گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سجادی در ملاقات با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام؛ باید در جهت مبارزه با دوپینگ کوشش گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید