ریابکوف: نشانه&zwnjای از آمادگی آمریکا برای برطرف تحریم&zwnjها علیه ایران مشاهده نمی&zwnjشود

به گزارش دور زمین، معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه با تأکید بر اینکه آمریکا باید تحریم های غیرقانونی خود علیه صنعت نفت ایران را لغو کند، اعلام نمود که در حال حاضر نشانه ای از آمادگی واشنگتن برای انجام چنین کاری مشاهده نمی گردد.

ریابکوف: نشانه&zwnjای از آمادگی آمریکا برای برطرف تحریم&zwnjها علیه ایران مشاهده نمی&zwnjشود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در یک نشست خبری اظهار داشت که در حال حاضر شواهدی دال بر آمادگی واشنگتن برای برداشتن تحریم های یکجانبه و غیرقانونی خود علیه ایران مشاهده نمی گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سرگئی ریابکوف درباره لزوم برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه صنعت نفت ایران به خبرنگاران گفت: ایالات متحده باید این تحریم های غیرقانونی را که در عملکرد نرمال بخش نفت و انرژی ایران اختلال ایجاد نموده است، لغو کند. اما در حال حاضر ما هیچ نشانه ای دال بر اینکه واشنگتن آمادگی دارد که در این جهت حرکت کند، مشاهده نمی کنیم.

وی اضافه نمود: مسکو امیدوار است که اوضاع در بخش نفت و انرژی ایران به حالت عادی بازگردد. بیایید حداقل امیدوار باشیم که اوضاع تا حدی نرمال می گردد.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت ماه سال 97 تحریم های مختلفی را به بهانه های واهی علیه ایران وضع نموده است تا به زعم خود ایران را پای میز مذاکره بیاورد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران حتی در روزهای اوج تحریم ها نیز بارها تأکید کردند که ایران هرگز مذاکره تحت فشار با دولتی را که به پیمان های قبلی خود پایبند نبوده است نخواهد پذیرفت.

اگرچه تحریم های آمریکا مشکلاتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک دنیای و صندوق بین المللی پول در گزارش های اخیر خود از تخلیه شدن اثر این تحریم ها سخن گفته اند.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از چشم انداز اقتصاد دنیای، پیش بینی نموده است که ایران در امسال میلادی همانند اکثریت قریب به اتفاق کشورهای دنیا (اعم از درحال توسعه، نوظهور یا توسعه یافته) در امسال میلادی تحت تأثیر بحران دنیای کرونا رشد مالی منفی را تجربه خواهد نمود، اما نرخ رشد مالی ایران برای سال آینده میلادی 3.1 درصد پیش بینی شده است.

دولت ترامپ در ماه های اخیر برای نشان دادن اینکه سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران همچنان پابرجا و مؤثر است، اقدام به وضع تحریم های تکراری و همچنین تحریم افراد و شرکت های ناشناخته نموده است.

چندی پیش شبکه آمریکایی بلومبرگ نیز در گزارشی تأکید نموده بود که سیاست تحریم علیه ایران به آخر خط رسیده است و آمریکا گزینه های زیادی برای اعمال تحریم های بیشتر در اختیار ندارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3548

به "ریابکوف: نشانه&zwnjای از آمادگی آمریکا برای برطرف تحریم&zwnjها علیه ایران مشاهده نمی&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: نشانه&zwnjای از آمادگی آمریکا برای برطرف تحریم&zwnjها علیه ایران مشاهده نمی&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید