رونمایی چینی ها از ایستگاه فضایی تیانه

به گزارش دور زمین، در پنجمین کنفرانس فضانوردی، که در شهر شیائو چین برگزار گردید، چینی ها از تیانه ایستگاه فضایی جدید این کشور رونمایی کردند.

رونمایی چینی ها از ایستگاه فضایی تیانه

به گزارش خبرنگاران، بخش مرکزی تیانه (به معنای هارمونی آسمانی) قرار است در سال 2020 به مدار زمین پرتاب گردد و تکمیل ساخت و ساز تا سال 2022 با عمر 10-15 سال برنامه ریزی شده است.

تیانه به شش سکوی الحاق مجهز است و طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان فضایی چین، دو واحد آزمایشگاهی با نام های وینتیان (به معنای جستجوگر فلک) و منتیان (به معنای رویا های آسمانی) بعدا به بخش مرکزی ایستگاه تیانه متصل خواهند شد.

بخش مرکزی تیانه شامل سه بخش محوطه زندگی، واحدسامانه ها و سکوی اتصال مرکزی است و می تواند پشتیبانی و زندگی برای سه عضو خدمه را فراهم می نماید. محوطه زندگی شامل یک آشپزخانه، توالت، تجهیزات کنترل آتش، پردازش هوا و تجهیزات کنترل، رایانه مرکزی، دستگاه های علمی، تجهیزات ارتباطی برای ارتباط دیداری و شنیداری با مرکز راهنمایی کنترل زمین در پکن و دیگر تجهیزات است.

این پیکربندی همچنین واحدهای مختلف از جمله واحد اخترشناسی مجهز به تلسکوپی با نام زونتیان یا واحد تعمیرات مجهز به سامانه های مختلف تعویض و تعمیر قطعات نیز بطور دوره ای به تیانه متصل خواهند شد.

قرار است یک مدل کامل از ایستگاه فضایی تیانه به همراه بخش های مربوطه در اوائل نوامبر امسال در نمایشگاه هوا فضا چین در شهر ژوهای در معرض دید همگان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1100

به "رونمایی چینی ها از ایستگاه فضایی تیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی چینی ها از ایستگاه فضایی تیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید