روابط اروپا و آمریکا نیازمند آنالیز بیشتر است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، هایکوماس، وزیرخارجه آلمان اعلام نموده با توجه به تشدید جنگ تجاری میان آمریکا از یک سو و چین و روسیه از سوی دیگر، اتحادیه اروپا بیشترین آسیب را از این جنگ متحمل خواهد شد.

روابط اروپا و آمریکا نیازمند آنالیز بیشتر است

وزیرخارجه آلمان در عین حال خواهان آن گردیده که اتحادیه اروپا قدرت خود را تا بدان جا تقویت کند که در برابر رقابت ها و اختلافات جهانی کمترین آسیب را ببینید.

هایکو ماس همچنین این را نیز افزوده که کشورهای اروپایی از جمله آلمان نیازمند آنالیز و تامل بیشتری در پیوندهای سنتی خود با آمریکا می باشند، چون آمریکا از مدت ها قبل و حتی قبل از روی کار آمدن ترامپ علاقه کمتری به پیگیری منافع خود در اروپا نشان می دهند و در این شرایط روابط اروپا و آمریکا نیازمند آنالیز بیشتری است.

این اظهارات وزیرخارجه آلمان در شرایطی عنوان گردیده که پیش از این نیز روابط برلین و واشنگتن در جریان اعمال تعرفه های تجاری بر کالاهای آلمانی در بازار آمریکا دچار نواسان گردیده بود.

دولت ترامپ به شدت فراوری کنندگان خودرو در آلمان را مورد انتقاد قرار می دهد و خواهان کاهش ورود خودروهای آلمانی به بازار آمریکا گردیده است. آمریکا همچنین از آلمان خواسته تا خرید گاز طبیعی از روسیه را به شدت کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 281

به "روابط اروپا و آمریکا نیازمند آنالیز بیشتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط اروپا و آمریکا نیازمند آنالیز بیشتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید