رفتار های درست و نادرست تغذیه ای در ایام نوروز

به گزارش دور زمین، یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: متاسفانه بیشتر افراد بر این باورند که تنها خوردن غذا های چرب و پرکالری است که باعث چاقی می شود.

رفتار های درست و نادرست تغذیه ای در ایام نوروز

دکتر علی ابراهیم خانی درباره غذا های سالم و ناسالم در ایام نوروز اظهار کرد: به علت اینکه در ایام عید نوروز فعالیت افراد به علت حضور در مسافرت ها کاهش پیدا کرده و طبیعتاً سبک زندگی افراد تغییر پیدا می کند، لازم است افراد به نکاتی توجه کنند. اولا اینکه 14 روز تعطیلات عید نوروز زمان مناسبی است برای اینکه افراد اضافه وزن پیدا کرده و حتی چاق شوند. این ایام اصلا زمان کمی برای چاق شدن نیست؛ بنابراین افراد باید بسیار مراقبت کنند.

وی ادامه داد: به علت اینکه دورهمی ها و مهمانی ها در این ایام زیاد می شود افراد باید هنگامی که در حال گپ و گفت هستند، تلویزیون نگاه می کنند و ... حواس شان به اندازه غذای مصرفی، میوه ها، شیرینی ها، شربت ها و آجیل ها باشد، چون بسیاری از این خوردن ها ممکن است ناخودآگاه باشد و بعد از مدتی شما متوجه نباشید که چه اندازهی از چه ماده غذایی را استفاده می کنید.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی افزود: متاسفانه بیشتر افراد بر این باور هستند که تنها خوردن غذا های چرب، برنج، غذا های پرکالری مانند کله پاچه یا سایر غذا های اینچنینی است که باعث چاق شدن افراد می شود و بیشترا به این موضوع توجه نمی کنند که مواد غذایی مثل میوه، آجیل ها اگر در اندازه نامناسب و بیشتر از حد نیاز استفاده شوند می توانند باعث چاقی افراد شود.

دکتر ابراهیم خانی تاکید کرد: بسیاری از افراد با چایی خود، قند نمی خوردند، ولی اندازه زیادی کشمش یا توت خشک می خورند که قطعا اگر بیشتر از اندازه نیاز بدن باشد می تواند باعث افزایش وزنشان شود.

میوه های مختلف را با هم مصرف نکنید

وی گفت: توصیه بنده این است که افراد در مصرف میوه ها در این ایام افراط نکنند. به طور کلی توصیه می شود که افراد در طول روز 2 تا 4 عدد میوه ستفاده کنند و اگر ممکن بود و توانستند در کنار میوه از واحد های سبزیجات هم مثل خیار استفاده کنند. همچنین توصیه می شود که افراد میوه های مختلف را هم با هم مصرف نکنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی افزود: راجع به مصرف آجیل ها علی رغم اینکه یکی از سالم ترین میان وعده ها هستند، ولی افراد باید مانند هر ماده غذایی دیگری، اعتدال را در مصرف این مواد رعایت کنند. به ویژه توصیه بر این است که مغزیجاتی که استفاده می شود از نوع نمکی یا شور نباشد و ترجیحا مغزیجات خام باشد. به خصوص افرادی که بیماری های خاص دارند ممکن است از مصرف مغزیجات شور متضرر شده و آسیب ببینند.

ابراهیم خانی با بیان اینکه باید سعی شود مغزیجات باکیفیت تهیه شود که آلودگی های میکروبی را نداشته باشد، شرح داد: معمولا در ایام نوروز در سبد غذایی خانوار ها استفاده از شیرینی بسیار مشهود است. ترجیح بر این است که خیلی از این مواد استفاده نشود، ولی اگر هم به اقتضای این دوران از شیرینی استفاده می کنند از انواع شیرینی های خشک و در اندازه کوچک استفاده کنند تا شیرینی های تر و پرخامه که اثرات سوء بیشتری دارند.

وی گفت: در این ایام اگر افراد اضافه وزنی داشته باشند به علت اینکه تحرک شان پایین است، ممکن است بعد از تعطیلات دچار مشکل شوند و در ظاهر خودشان یا در شرایط سلامتی شان مسئله ای ایجاد شود و به این خاطر که دوباره می خواهند به آن تناسب اندام قبلی برسند باید زحمت زیادی بکشند و فعالیت ها و رژیم هایی را داشته باشند؛ بنابراین باید از افراط در مصرف مواد غذایی در ایام نوروز خودداری شود تا پس از نوروز هم از نظر تناسب اندام و هم سلامتی افراد شرایط مناسبی را داشته باشند.

روزانه حداقل 20 دقیقه پیاده روی کنید

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی افزود: همچنین افراد باید سعی کنند در هر کجا که هستند در طول روز 20 دقیقه و در دو تایم 10 دقیقه ای فعالیت داشته و حداقل پیاده روی سریع را داشته باشند، در حدی که ضربان قلب بالا برود و اصلا نیازی به عرق کردن نیست. این پیاده روی باید با فاصله از مصرف غذا انجام شود که بتواند اثرات مطلوب خود را داشته باشد.

ابراهیم خانی افزود: در این روز هایی که با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنیم یکی از نکات مهم استفاده حداقلی از مکان های شلوغی مثل رستوران ها و سوپرمارکت ها است که بین راه وجود دارند. خانواده ها سعی کنند مواد غذایی مورد نیاز خود را از منزل همراه خود ببرند که حداقل توقف را در مکان های شلوغ بین راهی داشته باشند.

وی گفت: متاسفانه افراد در ایام نوروز به صورت افراطی از انواع نوشیدنی های صنعتی استفاده می کنند. عده زیادی گمان می کنند که دلستر هیچ ضرری ندارد و به جای نوشابه به صورت نامتعارف و افراطی از دلستر استفاده می کنند، کما اینکه اصلا اینگونه نیست و اتفاقا دلستر حاوی مقادیر بسیار زیادی از قند هست و این مواد گازدار هستند و ممکن است عوارض گوارشی و پوکی استخوان به وجود آورند؛ بنابراین در مصرف دلستر هم همانند نوشابه متعادل رفتار کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره مصرف دوغ هم با بیان اینکه دوغ ها هم مقادیر زیادی نمک دارند، تاکید کرد: طبیعتاً در مصرف این نوشیدنی ها هم باید احتیاط کرد.

منبع: جامعه 24

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5656

به "رفتار های درست و نادرست تغذیه ای در ایام نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار های درست و نادرست تغذیه ای در ایام نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید