رضایی: نظر سرمربی به یک کشتی گیر معضل 70-80 ساله کشتی ماست، این فرهنگ باید از کشتی برود

به گزارش دور زمین، نایب قهرمان کشتی آزاد المپیک 2004 آتن گفت: اصلا متوجه اینکه می گویند مربی روی یک کشتی گیر نظر دارد، نمی شوم، این معضل کشتی ما از گذشته تا به امروز بوده است.

رضایی: نظر سرمربی به یک کشتی گیر معضل 70-80 ساله کشتی ماست، این فرهنگ باید از کشتی برود

علیرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد تصمیم فدراسیون کشتی برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی در امسال گفت: انتخابی تیم ملی هم واجب است و هم یک حرکت مهم و جزو ضروریات کشتی. البته در مورد انتخابی هنوز فدراسیون برنامه ای اعلام ننموده اما همین قدر می دانم که آنها در فکر هستند و مسلما یکی از دغدغه های عظیم همین موضوع است. هم فدراسیون و هم علیرضا دبیر چه از زمانی که کشتی می گرفت، چه در زمان مدیریتش و همچنین مدیر تیم های ملی، یکی از دغدغه هایشان انتخابی تیم ملی بوده است. امیدوارم مربیان تیم ملی هم همین راستا را در پیش بگیرند تا برنامه خوبی برای کشتی تدوین گردد.

وی ادامه داد: یکی از عظیم ترین برنامه های فدراسیون در حال حاضر می تواند همین موضوع باشد، چیزی که دغدغه عظیم کشتی گیران، مربیان، هیئت های کشتی و کل جامعه کشتی است.

دارنده مدال برنز سال 2003 سنگین وزن دنیا در مورد چهره هایی که سال گذشته به جمع مدعیان اوزان بالا اضافه شدند، اظهار داشت: خیلی هم خوب است که نفراتی مثل محمدیان و زارع توانستند در تورنمنت ها بدرخشند، اما اینها حریف داخلی دارند و با یکی دو مسابقه نمی گردد روی یکی نظر پیدا کرد. نظر شخصی من است که اصلا متوجه اینکه می گویند مربی روی یک کشتی گیر نظر دارد، نمی شوم. این معضل کشتی ما از گذشته تا به امروز بوده است. کشتی فوتبال و والیبال نیست که برای هافبک و پاسور روی یک نفر مربی نظر داشته باشد، کشتی ورزش انفرادی و رقابتی است. این فرهنگ باید از کشتی بیرون برود. اصلا هم به شخص خاصی در هیچ دوره ای کاری ندارم، این را به صورت کلی می گویم چون زمان کشتی دریافت ما هم این مسئله وجود داشت که مربی روی یک کشتی گیر نظر داشت و او را انتخاب می کرد.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی امید اضافه کرد: یعنی که چی یک کشتی گیر در انتخابی همه را می برد و بعد او را کنار می گذارند و می گویند سنش زیاد است و یک جوان که شاید داخل ایران جزو 6 نفر هم نباشد را به اسم جوانگرایی ملی پوش می نمایند. برای همین دیدگاه است که طی 70-80 سال شاید اندازه یک المپیک روس ها هم طلای المپیک نگرفته ایم. نیم قرن شاید از یک مسابقه گذشته باشد اما هنوز از دهان خیلی از پیشکسوتان می شنویم که حسرت یک مسابقه را می خورند که سرمربی نظرش روی یک نفر دیگر بوده است. وقتی کشتی گیر شایستگی اش را در مسابقه انتخابی نشان می دهد، باید ملی پوش گردد. اگر مسئله انتخابی تیم ملی حل گردد، خیلی از مسائل کشتی ما حل خواهد شد و فدراسیون کشتی جلوی خیلی از اتفاقات و دردسرها را می گیرد. هرکسی تا امروز به خاطر دیدش روی یک کشتی گیر، یکی دیگر را کنار گذاشته، به کشتی و کشتی گیر ظلم نموده است. ما حتما کارمان ایراد دارد که با این همه استعداد کل طلاهای المپیک مان در این 70-80 سال، با احتساب طلای سال 2012 کمیل قاسمی تنها به 10 می رسد.

رضایی در مورد تعویق یک ساله المپیک نیز گفت: ما اگر دنبال برنامه و کار کردن مداوم باشیم و محور کارمان هم برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی باشد که به یک معضل برای کشتی تبدیل شده، در کشتی حرکت ایجاد می گردد اما اگر برنامه ای در این زمینه نداشته باشیم، چه المپیک امروز برگزار گردد، چه 6 ماه دیگر و چه 4 سال بعد، شرایط مان هیچ تغییری ندارد. مهم ترین موضوع برنامه محور بودن است. البته در مورد این مسائل صحبت کردن، خیلی فایده ای ندارد، عمل کردنش مهم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2619

به "رضایی: نظر سرمربی به یک کشتی گیر معضل 70-80 ساله کشتی ماست، این فرهنگ باید از کشتی برود" امتیاز دهید

1 کاربر به "رضایی: نظر سرمربی به یک کشتی گیر معضل 70-80 ساله کشتی ماست، این فرهنگ باید از کشتی برود" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: نظر سرمربی به یک کشتی گیر معضل 70-80 ساله کشتی ماست، این فرهنگ باید از کشتی برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید