رایزنی رئیس شورای حاکمیتی سودان با ملک سلمان، برهان در ریاض در پی چیست؟

به گزارش دور زمین، رئیس شورای حاکمیتی سودان در حالی در عربستان با ملک سلمان ملاقات کرد که تظاهرات در سودان علیه حکومیت نظامیان ادامه دارد.

رایزنی رئیس شورای حاکمیتی سودان با ملک سلمان، برهان در ریاض در پی چیست؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان در ملاقات با مقامات ارشد عربستان روابط دوجانبه و امنیت دریای سرخ را آنالیز کرد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، دوشنبه شب میزبان عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان بود.

عبدالفتاح البرهان بعلاوه با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، ملاقات و ابعاد گوناگون روابط سودان و عربستان و راه های توسعه آن و همکاری عربستان در سرمایه گذاری در سودان را آنالیز کرد.

هماهنگی و همکاری برای تأمین امنیت دریای سرخ و همکاری در عرصه نظامی و مبادله تجارب از دیگر مسائل مورد بحث در این ملاقاتها بود.

البرهان در این ملاقاتها از نقش مهم عربستان در حمایت از حکومت انتقالی سودان قدردانی کرد.

ولیعهد عربستان نیز ضمن تأکید بر ادامه این حمایت گفت که صندوق سرمایه گذاری عربستان آماده افزایش سرمایه گذاری در سودان است.

حجم سرمایه گذاری عربستان در سودان در سال های 2000-2020 حدود 35.7 میلیارد دلار اعلام شده است.

نوامبر 2019 محمد حمدان حمیدتی نائب رییس شورای حاکمیت سودان گفته بود که 30 هزار نیروی سودانی که عمدتا از میان نظامیان واکنش سریع هستند، در یمن حضور دارند.

این در حالی است که هزاران سودانی روز دوشنبه در مخالفت با حکمرانی نظامیان به سمت کاخ ریاست جمهوری این کشور در خارطوم تظاهرات کردند.

معترضان در حالی که شعارهایی در مخالفت با حکمرانی نظامیان سر می دادند و سرنگونی حکومت نظامیان را فریاد می زدند، به سمت کاخ ریاست جمهوری حرکت کردند و سرودهای انقلابی سر دادند.

معترضان بعلاوه اقدام به آتش زدن لاستیک ها در جاده های اصلی کردند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان که تنها یک کیلومتر تا کاخ ریاست جمهوری فاصله داشتند، گاز اشک آور و بمب های صوتی شلیک کردند.

از زمان کودتای نظامی در سودان، جنبش انقلابی همچنان ادامه دارد و معترضان سودانی با برگزاری فعالیت های مختلف، مخالفت خود را با حکمرانی نظامیان اعلام می نمایند.

طرح ابتکاری سازمان ملل برای همگرایی بین گروهای سودانی هم پیشرفتی در پی نداشته و روز به روز بر شرایط وخیم مالی و زندگی مردم تاثیر می گذارد.

به همین دلیل روز یکشنبه وزارت دارایی سودان قیمت فراورده های نفتی را افزایش داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5623

به "رایزنی رئیس شورای حاکمیتی سودان با ملک سلمان، برهان در ریاض در پی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی رئیس شورای حاکمیتی سودان با ملک سلمان، برهان در ریاض در پی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید