درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان

به گزارش دور زمین، گروهی از قانونگذاران آمریکایی از دولت واشنگتن خواستند که اموال برخی از مقامات چینی و شرکت های این کشور را مسدود نموده و ممنوعیت های روادیدی اعمال کند.

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این درخواست تحریم ها به خاطر نقض گسترده حقوق بشر در منطقه سین کیانگ در شمال غربی چین صورت می گیرد.

در این نامه که به مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و استیو منوچین وزیر خزانه داری این کشور ارسال گردیده از دولت واشنگتن خواسته گردیده است تا تحریم هایی علیه مقامات چینی اعمال گردد.

گروهی از قانونگذاران از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات خواستار اعمال تحریم هایی علیه مقامات چینی در خصوص نقض های حقوق بشر در حق اقلیت مسلمان در منطقه سین کیانگ شدند.

مارکو روبیو عضو مجلس سنا و کریس اسمیت عضو مجلس نمایندگان آمریکا در راس کمیسیونی اجرایی درباره چین در کنگره این نامه را خطاب به وزیران خارجه و خزانه داری آمریکا تنظیم نموده اند.

این دو قانونگذار به همراه 15 تن دیگر از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا در این نامه گفته اند، ملسمانان در سین کیانگ تحت بازداشت اجباری، شکنجه و اعمال محدودیت در حق اماکن مذهبی، فرهنگی، نظارت کنترل بر تمامی جنبه های زندگی روزمره هستند.

این دو قانونگذار طبق قانون مگنیتسکی خواستار اعمال مجازات بر مقامات ارشد دولت چین و حزب کمونیست که ناظر بر سیاستگذاری هاست، شدند.

در این نامه آمده است، دولت چین دولت پلیسی فوق فنی را که نقض علنی حقوق بشر بین المللی را صورت می دهد ایجاد نموده است.

به نظر می رسد چن کوآنگیو یکی از مقامات ارشد سین کیانگ متهم به نقض گسترده حقوق بشر مورد تحریم قرار گیرد. وی سیستم کمپ های بازداشتی در منطقه اویغورها و تعقیب و کنترل شدید پلیس بر اقلیت مسلمانان را اعمال نموده است.

چین بارها وجود کمپ های بازداشتی برای اقلیت های مسلمان را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 180

به "درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تحریم چین به دلیل سرکوب مسلمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید