دخالت دلالان در عرصه گردشگری سلامت

به گزارش دور زمین، دخالت دلالان در عرصه گردشگری سلامت کشور باعث به وجود آمدن مشکلاتی در مرکز شده است و این کار اعتماد به حوزه پزشکی کشورمان را دچار اختلال می نماید.

دخالت دلالان در عرصه گردشگری سلامت

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران هشدار داده است که بیماران خارجی در منازل جنوب تهران تحت درمان ناصحیح قرار می گیرند. علی رفیعی بعلاوه از فرایند دخالت دلالان در عرصه گردشگری سلامت انتقاد نموده؛ این در حالی است که به گفته معاون گردشگری کشور اقداماتی برای ورود سازمان یافته گردشگران سلامت به کشور انجام شده و از جمله آن ها انتخاب تعدادی از آژانس های گردشگری برای این کار است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، با اشاره به اقدامات مشترک وزارت بهداشت، نظام پزشکی، وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری سلامت اظهار نموده است:

فعالیت در امر گردشگری سلامت آن قدر اهمیت دارد که حتی باید هتل ها نیز در این امر برترین خدمات را به بیمار خارجی ارائه دهند؛ مثلاً یکی از این مصادیق، روبالشی و ملافه های اتاق گردشگران است که باید ضد حساسیت باشد و از این مصادیق فراوان است که باید رعایت گردد.

به اعتقاد رفیعی، کار درمان، راهنماهای بالینی و شرایط مخصوص خود را می طلبد و مواردی نظیر درمان های ناصحیح در خانه های جنوب تهران می تواند اعتماد به حوزه پزشکی کشورمان را دچار اختلال کند. رفیعی ضمن مقایسه سودآوری گردشگری سلامت برای کشور با سرمایه گذاری در عرصه های دیگر خاطرنشان نموده است که فعالیت در گردشگری سلامت چنان سودآور است که می توان گفت سرمایه گذاری در این عرصه از ایجاد مثلاً کارخانه آب معدنی بسیار سودآورتر است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در ادامه خاطرنشان نموده است که گردش اقتصادی گردشگری سلامت در جهان در سال 100 میلیارد دلار است و هم اکنون کشورهای مختلف از جمله تایلند با ایجاد بسترهای مناسب در این زمینه تجارب موفقی در جذب گردشگر سلامت آفریده اند.

بسیاری از کارشناسان و مسئولان راه اصلی برخورد با این دلالان را برنامه ریزی برای سفر گردشگران سلامت از مبدأ می دانند. آن ها معتقدند چنانچه گردشگری که برای درمان و خدمات سلامت به کشور می آید از پیش برنامه مشخصی برای خدمات مورد احتیاج خود داشته باشند و آژانس های فعال در این حوزه بتوانند برنامه مناسبی به آن ها ارائه دهند، این افراد حین ورود به کشور، جذب دلالان نخواهند شد. در واقع کارشناسان، علت اصلی جولان دلالان در این عرصه را بی برنامه بودن گردشگران ورودی و سرگردانی آن ها حین سفر به کشورمان به قصد درمان عنوان می نمایند.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5284

به "دخالت دلالان در عرصه گردشگری سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت دلالان در عرصه گردشگری سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید