خوردن این ماده غذایی در صبحانه استرس را کم می نماید

به گزارش دور زمین، خوردن صبحانه بسیار مهم است، اما مهمتر از آن چه چیزی خوردن در ابتدای صبح است.

خوردن این ماده غذایی در صبحانه استرس را کم می نماید

در آغاز روز دستگاه گوراشی شما پس از یک استراحت چند ساعته خالی است و آماده فعالیت می باشد. همین امر موجب می گردد خوراکی هایی که می خورید به سرعت جذب بدن شوند و آثار خود را نشان دهند. پس انتخاب ماده غذایی در صبحانه مهم است، اگر یک روز خوب با یک بدن با نشاط می خواهید، آن را دست کم نگیرید.

عسل، بهترین آغاز نماینده روز

عسل به خودی خود یکی از غنی ترین مواد خوراکی در دنیا است. استفاده از عسل در صبحانه باعث می گردد مواد مغذی این خوراکی در فرایند دستگاه گوارشی شما تاثیر بگذارد و در نتیجه آثاری را بر بدن شما مترتب کند.

عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد

دستگاه گوارش پس از یک استراحت چند ساعته، آماده آغاز فعالیت است. عسل مانند یک سوخت مصرفی فوق العاده قوی به اندام های گوارشی شما تزریق می گردد، عمل هضم و دفع را به خوبی بهبود می بخشد، در درمان یبوست و اسهال مفید است، در طول روز احساس دل پیچه و دل درد نخواهید داشت.

در جذب بهتر مواد مغذی موثر است

زمانی عسل را به صورت ناشتا مورد استفاده قرار می دهید در آن موقع بدن خالی و آماده دریافت ویتامین ها و پروتئین های مورد احتیاج است. با استفاده از عسل علاوه بر بهره مندی از ویتامین های سرشار خود عسل، می توانید عمل جذب مواد مقوی را در در طول روز بهبود ببخشید. در واقع بدن را آماده تقویت خواهید کرد.

بوی بد دهان را رفع می نماید

در طول شب به دلیل فعل و انفعالات دستگاه گوارشی و تخلیه اسید ها و باد های اضافی، فضای دهان و حلق ما بوی بدی را به خود می گیرد که در ابتدای صبح بسیار مشمئز نماینده است و ممکن است در ارتباط هایمان با اطرافیان تاثیر بگذارد. با استفاده از عسل در صبحانه بوی بد دهان را رفع کنید.

بدن را مقاوم می نماید

صبحانه را با نان داغ و طعم شیرین عسل تصور کنید. این کار علاوه بر لذتبخشی فراوانی که دارد بدن شما را در طول روز در برابر ویروس ها و بیماری ها مقاوم می نماید. خوردن عسل در صبحانه امروزه بسیار مهم است از جهت اینکه شیوع بیماری های اپیدمی مثل کوید 19 شیوع یافته است و باید بدن را آماده کرد.

در بهبود گردش خون موثر است

بدن در صبح، فرمان پذیری خوبی دارد. با استفاده از عسل جریان خون را در بدنتان افزایش دهید. این عمل موجب شادابی شما، شفافیت و جوانسازی پوست شما نیز می گردد. افزایش گردش خون در بدن به ترمیم بافت های آسیب دیده پوستی نیز یاری می نماید. خون را پاکسازی و رقیق می نماید، میزان گلبول های سفید خون را افزایش می دهد.

قند خون را کنترل می نماید

خیلی از افراد خیال می نمایند که خوردن عسل برای افراد دیابتی یا کسانی که قند خون بالایی دارند مضر است، اما این یک تفکر اشتباه است. قند طبیعی موجود در عسل خاصیت کنترل کردن انسولین بدن را دارد و میزان گلوکز را کنترل می نماید. استفاده از عسل در صبحانه دریافت این قابلیت را در بدن دو چندان می نماید.

به راحتی ترکیب می گردد

عسل در وعده صبح یکی از بهترین مکمل ها در کنار خوراکی های دیگر است. چای عسل بنوشید و پوستتان را پاکسازی کنید. عسل را با کنجد ترکیب کنید و از تقویت بدنتان لذت ببرید. عسل و گردو ترکیب قدرتمندی برای آغاز یک روز پیروز و پر کار است. شیر و عسل بنوشید و از پیری زودرس فرار کنید.

تقویت استحکام استخوان ها

اگر از پوکی استخوان ها رنج می برید یا نمی خواهید در کهنسالی به این درد مبتلا شوید، عسل در صبحانه را امتحان کنید. این خاصیت به خصوص زمانی که عسل را با شیر ترکیب کنید دو چندان می گردد. زیرا عسل در جذب کلسیم های شیر به استخوان ها بسیار یاری می نماید.

به استرس خود غلبه کنید

عسل را در وعده غذایی صبحانه خود جای دهید به خصوص زمانی که روز پر مشغله و پر استرسی را در پیش دارید. اگر به مصاحبه کاری می روید یا قرار است یک ارائه درسی یا کاری داشته باشید و یا در جمعی سخنرانی کنید ابتدای روز ناشتا عسل میل کنید. این کار باعث می گردد ضربان قلب شما کنترل گردد و با گردش خون در بدن حس آرامش و تمرکز را به دست بیاورید.

منبع: همگردی
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4230

به "خوردن این ماده غذایی در صبحانه استرس را کم می نماید" امتیاز دهید

1 کاربر به "خوردن این ماده غذایی در صبحانه استرس را کم می نماید" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردن این ماده غذایی در صبحانه استرس را کم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید