توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از افسردگی و پوکی استخوان در زنان

به گزارش دور زمین، رئیس اداره بهبود تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت درباره لزوم گنجاندن ویتامین دی و آهن در رژیم غذایی دختران و زنان توضیحاتی داد.

توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از افسردگی و پوکی استخوان در زنان

به گزارش خبرنگاران، رضا عزتیان، رئیس اداره بهبود تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت در گفتگو با اشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: نیاز های تغذیه ای افراد به جنس، شغل و سن شان بستگی دارد و هر برنامه رژیم غذایی نمی تواند برای همه افراد مناسب باشد.

او ادامه داد: با استفاده از آزمایش های مختلف می توان نیاز بدن را به انواع ریز مغذی های مختلف متوجه شد. امروزه دختران و زنان نیاز بیشتری به ویتامین دی و آهن دارند و این افراد بیشتر دچار فقر آهن خواهند شد.

عزتیان بیان نمود: زنان و دختران استعداد بیشتری در زمینه ابتلا به بیماری پوکی استخوان دارند و به همین دلیل باید به موضوع کلسیم و ویتامین دی آن ها توجه کافی شود. یکی از برنامه های وزارت بهداشت تامین آهن و ویتامین دی مورد نیاز زنان و دختران است.

رئیس اداره بهبود تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت تاکید کرد: مواد غذایی مانند گوشت، مرغ، سبزیجات تیره مثل اسفناج و جعفری از آهن خوبی برخوردار هستند و افراد به خصوص زنان و دختران باید روزانه بین 3 تا 4 واحد لبنیات مصرف کنند.

وی اضافه کرد: برای تامین آهن و ویتامین دی مورد نیاز دختران باید این افراد مصرف ماهی را جزو برنامه غذایی روزمره خود قرار دهند. ویتامین دی از ابتلای افراد به افسردگی و آلزایمر پیشگیری می کند. زنان و دختران باید روغن ماهی را جایگزین روغن های جامد و حتی حیوانی کنند تا علاوه بر پیشگیری از بروز امراض قلبی و عروقی ویتامین دی بدن آن ها نیز تامین خواهد شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4378

به "توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از افسردگی و پوکی استخوان در زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از افسردگی و پوکی استخوان در زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید