توسعه گردشگری نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی کشور دارد

به گزارش دور زمین، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و نماینده مردم تهران ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: توسعه گردشگری نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی و ارتقای گفت و گوی فرهنگی با سایر کشورها دارد.

توسعه گردشگری نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی کشور دارد

محمود صادقی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، با تأکید بر لزوم توجه به توسعه صنعت گردشگری در کشور با توجه به شرایط کنونی، اضافه نمود: ایران به عنوان مهد یک تمدن باستانی و تاریخی می تواند میزبان بسیاری از گردشگرانی باشد که باشوق فراوان به دنبال بازدید از گنجینه های تاریخی نظیر تخت جمشید هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در بسیاری از کشورها در مورد میراث فرهنگی که مربوط به یک صده قبل است به گونه ایی تبلیغات و برنامه ریزی می گردد که همه ساله گردشگران بی شماری از بسیاری از کشورها برای دیدن آن حضور می یابند، اما در کشور ما علی رغم وجود آثار تاریخی بی شمار تبلیغات اثربخشی انجام نمی گردد.

او در تشریح ابعاد دیگر فواید افزایش ورود گردشگر به کشور، گفت: در بعد اقتصادی نیز ما می توانیم گردشگری رابه عنوان یکی از منابع اصلی درآمد کشور به ویژه در شرایط تحریم ها به کار بگیریم.

صادقی، با بیان اینکه با میریت خلاقانه می توان گردشگری کشور را به نقطه مطلوبی رساند، اعلام نمود: توسعه گردشگری نقش مهمی نیز از منظر دیپلماسی فرهنگی برای کشور داراست و افزایش تعاملات در این حوزه عاملی ارتقاء گفت و گوی فرهنگی با سایر کشورها خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 271

به "توسعه گردشگری نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی کشور دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی کشور دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید