تصاویر جالب زنان در پوستر های جنگ جهانی دوم

به گزارش دور زمین، در پوستر های تبلیغاتی دولت آمریکا در زمان جنگ جهانی دوم، علاوه بر تصاویر معمول پوستر های جنگی، از تصاویر زنان نیز به وفور استفاده می شد تا توجه مخاطب به پیغام پوستر بیشتر جلب گردد.

تصاویر جالب زنان در پوستر های جنگ جهانی دوم

خبرنگاران | در طول جنگ جهانی دوم در آمریکا پوستر های تبلیغاتی همه جا دیده می شدند؛ در راهرو های محل کار، در فروشگاه ها و روی در و دیوار خیابان ها. دولت آمریکا از شیوه های تبلیغاتی دیگر مثل فیلم و انیمیشن و موسیقی هم استفاده می کرد، اما پوستر در آن روز ها رایج ترین رسانه برای تبلیغات جنگ بود.

به گزارش خبرنگاران ؛ پوستر ها را می شد به تعداد خیلی زیاد چاپ کرد و در سطح وسیع در معرض دید مردم گذاشت؛ در آن موقع سایر رسانه ها هنوز آنقدر فراگیر نبودند که بتوانند جای پوستر را بگیرند.

پوستر بر خلاف رادیو با قدرت تصویر سر و کار داشت و می توانست تاثیر درونی تر و عمیق تری بگذارد؛ بخصوص که پوستر می توانست روی دیوار جا بگیرد و همواره جلوی چشم باشد؛ بر خلاف برنامه های رادیویی که فقط مدت زمان خاصی داشتند.

مهم ترین مضامین پوستر های آمریکایی در دوران جنگ این ها بودند: تشویق جوانان (اعم از زن و مرد) به خدمت در جنگ، پرهیز از تبادل نظر و ارائۀ اطلاعات به افراد مشکوک، خرید کالا های تبلیغاتی برای یاری مالی به جنگ، تشویق به افزایش فراوری و انواع کار های دیگری که در زمان جنگ لازم بود.

یکی از ویژگی های برجستۀ پوستر های آمریکایی، استفادۀ چشمگیر از چهرۀ زنان بود. این استفاده با اهداف مختلفی صورت می گرفت؛ گاهی برای تشویق زنان به خدمت در بخش های مختلف مربوط به جنگ و صنعت؛ گاهی برای تشویق و تهییج مردان برای دفاع از کشور و گاهی هم برای هشدار دادن نسبت به خطرات تبادل نظر با زنانی که به عنوان جاسوس دشمن فعالیت می کردند.

این پوستر ها می خواستند نشان بدهند که فعالیت زنان برای یاری به نیرو های نظامی، در تضاد با زنانگی آن ها نیست. به همین دلیل بود که گاهی چهرۀ زنان زیبا در یونیفرم های نظامی به تصویر کشیده می شد تا نشان داده گردد که زنانگی و خدمت نظامی می توانند با هم جمع شوند.

اما یکی از مهم ترین تاثیرات وجود تصاویر زنان در پوستر ها این بود که توجه مخاطب را به پوستر جلب می کرد و باعث دیده شدن بیشتر آن می شد.

در اینجا تصاویری از این پوستر های تبلیغاتی را می بینید که در فاصلۀ سال های 1942 تا 1945 منتشر شده اند.

(پوسترهایی مثل این، نسبت به تبادل نظرهای بی ملاحظه با غریبه ها در زمان جنگ هشدار می دادند)

(این پوستر زنان را تشویق می نماید که در غیاب مردانی که به جنگ رفته اند، امور کشاورزی و فراوری را به عهده بگیرند)

(نمونه ای از پوسترهایی که می خواستند یک زن ایدئال را در زمان جنگ به تصویر بکشند: زیبا، رزمنده و با ایمان)

(پیغام پوستر: به خاطر کشورتان، به نزدیک ترین ایستگاه سربازگیری بروید)

(تشویق به پیوستن به کادر درمانی در زمان جنگ)

(نمونه ای از پوسترهای هشداردهنده دربارۀ زنانی که ارتباط با آن ها ایمن نیست)

(پوستری که به آمریکایی ها هشدار می داد که اگر نجنگند، در آینده بچه هایشان را در لباس نازی ها خواهند دید)

منبع: فرادید
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5879

به "تصاویر جالب زنان در پوستر های جنگ جهانی دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر جالب زنان در پوستر های جنگ جهانی دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید