تسلیم دعوت نامه وزیر بهداشت به دو همتای آفریقایی اش برای سفر به تهران

به گزارش دور زمین، سفیر ایران در کشور آفریقایی ساحل عاج با وزیر بهداشت این کشور دیدار کرد و گفت: ایران هیچ محدودیتی برای گسترش مناسبات در زمینه بهداشت، درمان، فراوری دارو و تجهیزات پزشکی و انتقال تجربیات خود به کشورهای دوست ندارد.

تسلیم دعوت نامه وزیر بهداشت به دو همتای آفریقایی اش برای سفر به تهران

به گزارش خبرنگاران، سفیر ایران در کشور آفریقایی ساحل عاج در دیدار با آکا آئوئله اوژن، وزیر بهداشت و سلامت عمومی این کشور، پیغام دعوت دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را برای بازدید از نمایشگاه تجهیزات بیمارستانی و لوازم آزمایشگاهی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در دی ماه به وی تسلیم کرد.

سفیر کشورمان در کشور آفریقایی ساحل عاج در این دیدار با اشاره به توانمندی و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت و درمان، فراوری دارو و تجهیزات پزشکی تاکید نمود که ایران هیچ محدودیتی برای گسترش مناسبات در این بخش و انتقال تجربیات خود به کشورهای دوست ندارد.

وی همچنین با برشمردن سابقه فعالیت درمانگاه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ابیجان، بر علاقه مندی به استمرار فعالیت این درمانگاه تاکید نمود.

در این دیدار وزیر بهداشت و سلامت عمومی ساحل عاج نیز ضمن استقبال از سفر به تهران و ابراز امیدواری برای ملاقات و مذاکره با همتای ایرانی خود و سایر مقامات مسئول، بر تمایل کشورش به استفاده از تجربیات و دانش پزشکی و درمانی ایران تاکید نمود و اضافه نمود: باتوجه به فرمان رئیس جمهور در سال 2017، ساحل عاج کوشش دارد تا طی یک برنامه سه ساله با سرمایه گذاری به ارزش 500 میلیارد فرانک سیفا (حدود 900 میلیون دلار) به قطب منطقه ای اماکن درمانی و تجهیزات پزشکی تبدیل گردد و در این راستا از یاری و حمایت تمامی کشورهای دوست استقبال می نماید.

وی همچنین با تقدیر از فعالیت های بشردوستانه درمانگاه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت ادامه این فعالیت تاکید نمود.

به گزارش خبرنگاران، همچنین روز گذشته نیز سفیر جمهوری اسلامی ایران در موریتانی با دکتر کان، وزیر بهداشت موریتانی دیدار و مصاحبه کرد.

در این دیدار آخرین تحولات برنامه اقدام مشترک میان وزارت بهداشت ایران و موریتانی مورد آنالیز نهاده شد و بر برطرف مشکل بندهای انجام نشده، تاکید شد.

همچنین از حضور متخصصین و تجار بخش پزشکی موریتانی برای بازدید از نمایشگاه تجهیزات بیمارستانی و لوازم آزمایشگاهی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در دی ماه دعوت به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 677

به "تسلیم دعوت نامه وزیر بهداشت به دو همتای آفریقایی اش برای سفر به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلیم دعوت نامه وزیر بهداشت به دو همتای آفریقایی اش برای سفر به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید