تست ترکیبات دارویی جدید علیه سخت ترین سرطان های سینه

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع بدخیمی است که سالانه نزدیک به 270 هزار مورد جدید از آن شناسایی می گردد و برآورد می گردد که سالانه 41 هزار نفر به دلیل ابتلا به آن می میرند.

تست ترکیبات دارویی جدید علیه سخت ترین سرطان های سینه

داروی cirmtuzumab، یک آنتی بادی منوکلونال جدید است که ROR1 را به عنوان یک پروتئین سطح سلول های توموری هدف قرار می دهد.این در حالی است که ROR1 روی سطح سلول های سالم و طبیعی وجود ندارد و همین امر فرصتی را برای هدف قرار دادن سلول های بنیادی سرطانی دارای این پروتئین سطحی فراهم می آورد.

در فاز یک این مطالعه جدید، سرطان سینه 15 بیمار که شرایط لازم برای مطالعه را دارا هستند برای یک بازه زمانی شش ماهه مورد تیمار با ترکیب داروی cirmtuzumab و پاکلی تاکسیل قرار می گیرند که یک داروی شیمی درمانی استاندارد در درمان بسیاری از سرطان ها است.

به عقیده محققین داروی cirmtuzumab می تواند سلول های بنیادی سرطانی سینه را هدف قرار دهد.

این سلول های بنیادی سرطانی، عامل اصلی متاستاز و مقاومت درمانی سرطان محسوب می شوند. به نظر می رسد که داروی cirmtuzumab می تواند فعالیت رشد و بقای سلول های بنیادی سرطانی را از طریق بلوک کردن مسیرهای پیغام رسانی مهار کند و این قابلیت در ترکیب با پاکلی تاکسل می تواند تقویت گردد و منجر به بهبودی کامل بیماران گردد. هدف این مطالعه جدید ارزیابی این فرضیه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 710

به "تست ترکیبات دارویی جدید علیه سخت ترین سرطان های سینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست ترکیبات دارویی جدید علیه سخت ترین سرطان های سینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید