ترامپ: بودجه نظامی سد راه خروج نیروها از افغانستان بود

به گزارش دور زمین، رئیس جمهور آمریکا پس از وتوی بودجه نظامی این کشور گفت که هدف این قانون محدود کردن توانایی وی برای خروج نیروها از افغانستان است.

ترامپ: بودجه نظامی سد راه خروج نیروها از افغانستان بود

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از وتوی قانون اختیارات دفاع ملی (بودجه نظامی) این کشور در نامه ای خطاب به مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: مفاد بسیاری از این قانون با سیاست خارجی دولت من، بویژه تلاش های من برای بازگرداندن نیروها به خانه در تضاد است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

براساس بیانیه منتشر شده توسط کاخ سفید، ترامپ با ادعای اینکه مخالف جنگ های بی پایان است، افزود: هدف این قانون محدود کردن توانایی رئیس جمهور در خروج نیروها از افغانستان، آلمان و کره جنوبی است؛ این سیاست نه تنها بد است ، بلکه خلاف قانون اساسی می باشد.

ترامپ ادامه داد که براساس قانون اساسی فرمانده ارتش و نیروی دریایی آمریکا است و بنابراین تصمیم درباره اینکه چه تعداد نیرو به کجا اعزام شوند، از جمله در افغانستان، آلمان و کره جنوبی با رئیس جمهور است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس جمهور آمریکا در حالی بودجه نظامی این کشور برای سال 2021 را وتو کرده است که این قانون در هر دو مجلس قانونگذاری آمریکا یعنی مجلس نمایندگان و مجلس سنا با بیش از دوسوم آرا به تصویب رسیده است .

مجلس سنای آمریکا روز 21 آذرماه قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 را با 84 رأی موافق در برابر تنها 13 رأی مخالف تصویب کرد. پیش از آن مجلس نمایندگان آمریکا با 355 رأی موافق در برابر 78 رأی مخالف این قانون را تصویب کرده بود .

اکنون کنگره آمریکا تا روز سوم ژانویه (14 دی ماه) فرصت دارد که وتوی ترامپ را بشکند و با توجه به اینکه قانون دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 با اکثریت قاطع آرا (بیش از 80 درصد) در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا به تصویب رسیده، به نظر می رسد در صورت رأی گیری مجدد، موافقان این قانون از آرای کافی برای حمایت از آن و شکستن وتوی ترامپ برخوردار باشند .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3745

به "ترامپ: بودجه نظامی سد راه خروج نیروها از افغانستان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: بودجه نظامی سد راه خروج نیروها از افغانستان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید