تخریب بخشی از مجسمه خواهر ناپلئون بناپارت در ایتالیا

به گزارش دور زمین، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تخریب بخشی از مجسمه خواهر ناپلئون بناپارت در ایتالیا به هنگام سلفی دریافت یک توریست اتریشی صورت گرفت.

تخریب بخشی از مجسمه خواهر ناپلئون بناپارت در ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

داستان چیست؟

این بانوی اتریشی که نام و هویتش رسانه ای نشده، قصد داشت با مجسمه پائولین بناپارت ساخته آنتونیو کانووا (1822-1757) هنرمند ایتالیایی دوره نئوکلاسیک عکس سلفی بگیرد که موجب کنده شدن دو انگشت از پای این تندیس شد.

این ماجرا در موزه آنتونیو کانووا در پوسانیو واقع در شمال شرق ایتالیا رخ داد. به نقل از صفحه فیسبوک این موزه، نگهبانان چند دقیقه پس از آنکه جهانگرد اتریشی با عجله موزه را ترک کرد، متوجه خسارت به بار آمده شدند. کارکنان موزه با آنالیز تصاویر دوربین های مداربسته به ماجرا پی بردند و متوجه شدند همه چیز سر دریافت یک عکس سلفی رخ داده است.

به موجب شیوه نامه های جلوگیری از شیوع کرونا، جهانگردان خارجی برای بازدید از موزه های ایتالیا ضروری است قبل از ورود نام خود را ثبت نمایند. این امر باعث شد موزه آنتونیو کانووا فورا شخص مقصر را شناسایی کند. مویرا ماسکوتو، مدیر موزه در تبادل نظر با رسانه های اتریش اظهار داشت کارکنانش پیروز شده اند تکه های شکسته شده مجسمه را پیدا نمایند، امری که به ترمیم آن یاری خواهد نمود.

متولیان این موزه ایتالیایی ضمن اعلام این خبر از بازدیدنمایندگان درخواست کردند بیشتر مراقب باشند:

میراث فرهنگی ما باید حفظ گردد. رفتار مسئولانه در داخل موزه و احترام گذاشتن به آثار و اشیای حفاظت شده موجود در آن نه تنها یک تکلیف و وظیفه مدنی بلکه نشانه احترام به آن چیزی است که باید با غرور به آیندگان تحویل دهیم.

این اولین بار نیست که سلفی دریافت در موزه خسارت به بار می آورد. در فوریه سال 2017، زیرپای یک بازدیدنماینده به هنگام عکس دریافت خالی شده و یکی از کدوتنبل های مجموعه یایویی کوساما از دستش رها شد و به مجموعه اتاق آینه های بی کران این هنرمند معروف ژاپنی خورد. با وجود آنکه خسارت وارده جزیی بود، اما این اتاق بطور موقت تعطیل شد.

در همان سال سلفی دریافت یک بازدیدنماینده در نمایشگاه 14th Factory آمریکا، 200 هزار دلار خسارت برجای گذاشت. یک خانم به هنگام عکس دریافت با یکی از مجسمه های این نمایشگاه به پایه آن تکیه داده بود، اما سست و ضعیف بودن این پایه باعث شد مجسمه روی تندیس کناری سقوط کند و در یک چشم بهم زدن تقریبا یک چهارم مجسمه های نمایشگاه روی زمین افتاده و شکستند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3062

به "تخریب بخشی از مجسمه خواهر ناپلئون بناپارت در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب بخشی از مجسمه خواهر ناپلئون بناپارت در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید