ویزای کانادا: تاخیر در صدور ویزای کانادا ، دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا

به گزارش دور زمین، با توجه به اعلام 2 تا 18 هفته ای سفارت کانادا جهت صدور ویزا چرا در بیشتر مواقع فرایند دریافت ویزای کانادا بیشتر طول می کشد؟ دریافت ویزای کانادا فرایند ای نسبتا زمان بر دارد اما این فرایند در بعضی از مواقع بیش از زمان پیش بینی شده به طول می انجامد اینکه دلایل این تاخیر چیست و در این خصوص چه اقداماتی باید انجام داد مواردی هستند که در مطلب تاخیر در صدور ویزای کانادا مورد آنالیز قرار می دهیم.

ویزای کانادا: تاخیر در صدور ویزای کانادا ، دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

تاخیر در صدور و طولانی شدن فرایند دریافت ویزا به دغدغه ای برای متقاضیان تبدیل شده است. به ویژه در دو سال اخیر شیوع ویروس کرونا این فرایند را با چالش های نو روبرو نموده، از این رو اگر متقاضی ویزای کانادا هستید دانستن علل طولانی شدن جواب ویزای کانادا می تواند در رفع آن و تسریع فرایند دریافت ویزا مؤثر باشد.

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

قبل از آنالیز دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا باید بدانیم که مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری در حالت نرمال چقدر است؟ متقاضیان ویزای کانادا مدارک خود را اسکن نموده و در وب سایت رسمی سفارت بارگذاری می نمایند. بدین ترتیب دیگر احتیاجی به ارائه مدارک در روز انگشت نگاری نیست. در واقع متقاضیان در روز و ساعت معین شده در محل سفارت فقط و فقط جهت انگشت نگاری یا در صورت احتیاج مصاحبه حضور پیدا می نمایند. در نهایت پس از انجام مراحل ذکر شده مدارک متقاضی مورد آنالیز قرار گرفته و طبق استناد به وب سایت سفارت کانادا پس از 2 تا 18 هفته کاری جواب ویزا معین می گردد. البته مدت زمان اعلام شده ممکن است بیشتر یا کمتر از زمان اعلام شده به طول بیانجامد که در ادامه دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا را آنالیز می کنیم.

شرایط ویزای توریستی کانادا در دوران کرونا

کرونا، ویروسی که قوانین زندگی در کل جهان را تغییر داده و تاثیر منفی خود را نیز بر جهانی گردشگری گذاشته است. بیشتر کشورها در اوج شیوع این ویروس مرزهای خود را بسته و صدور ویزا را به حالت تعلیق درآوردند. کانادا نیز به تبعیت از این شیوه و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس تا مدت ها صدور ویزای توریستی را به حالت تعلیق و سایر درخواست ها (ویزای تحصیلی، ویزای کاری و غیره) را با دقت بیشتری مورد آنالیز قرار می داد. هر چند که در حال حاضر افراد واکسینه شده می توانند برای دریافت ویزای توریستی یا سایر ویزاها اقدام نمایند اما طبیعتا ممکن است زمان وقت دهی سفارت و در نهایت آنالیز صدور ویزا کمی زمان برتر از قبل باشد. پس تا اینجا یکی از دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا اپیدمی کرونا است که البته با توجه به واکسیناسیون جهانی حساسیت ها نسبت به آن کمتر شده است.

استعلام ویزای کانادا

همانطور که در پاراگراف های قبل اشاره شد تمامی مراحل دریافت ویزای کانادا به جز انگشت نگاری به صورت آنلاین و به وسیله وب سایت رسمی این کشور انجام می گردد. به همین دلیل استعلام ویزای کانادا نیز از همین طریق امکان پذیر می باشد؛ یعنی در صورت تاخیر در جواب ویزای کانادا یا بروز هر مشکل دیگر تقاضا دهنده ویزا می تواند با ارسال ایمیل به سفارت شرایط ویزای خود را پیگیری کند. از آنجا که در بیشتر مواقع متقاضی مراحل دریافت ویزای خود را به وسیله کارگزار انجام می دهد پس توصیه می گردد که استعلام ویزا را نیز به کارگزار خود بسپارید. کارشناسان ما در این خصوص مشاوره های لازم را به متقاضیان ارائه می دهند.

جواب بیومتریک کانادا

بیومتریک، بایومتریک یا انگشت نگاری آخرین مرحله از مراحل دریافت ویزای کانادا است که هر متقاضی بایستی شخصا در دفتر سفارت حضور پیدا نموده و انگشت نگاری را انجام دهند. مدارک ارائه شده و انگشت نگاری در سیستم سفارت به عنوان سابقه متقاضی ثبت می گردد؛ یعنی چنانچه درخواست ویزای متقاضی رد شده و یا شخص قصد دریافت مجدد ویزای کانادا را داشته باشد تا 10 سال پس از انجام آخرین انگشت نگاری دیگر احتیاجی به انجام این کار ندارد و فقط کافیست که مدارک خود را در وبسایت سفارت بارگذاری کند؛ اما نتیجه بایومتریک که درواقع همان جواب ویزا است فرایند خود را طی نموده و در مدت زمان اعلام شده به وسیله سفارت اعلام می گردد.

دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا

اپیدمی هایی مانند شیوع ویروس کرونا یکی از دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا می باشد که رفع کردن آن از عهده متقاضی خارج است؛ اما علاوه بر این طولانی شدن جواب ویزا دلایل دیگری نیز دارد که متقاضی می تواند با اصلاح آن فرایند دریافت ویزا را تسریع بخشد. این دلایل موارد زیر را شامل می گردد:

  • طولانی شدن جواب ویزای کانادا به دلایل اقتصادی: هزینه انگشت نگاری و سایر هزینه های مربوط به سفارت کانادا به صورت آنلاین و به وسیله درگاه مورد تایید سفارت انجام می گردد. از این رو در صورت پرداخت نکردن هر یک از هزینه ها و یا اشتباه در انتخاب درگاه ممکن است فرایند دریافت ویزا را به عقب اندازد؛ بنابراین انتخاب کارگزار مطمئن می تواند این مشکل را رفع کند.
  • طولانی شدن جواب ویزای کانادا به علت نقص مدارک: عدم ارسال بعضی از مدارک، ارسال مدارک با کیفیت پایین و ناخوانا حتی در موارد جزیی نیز ممکن است فرایند دریافت ویزای کانادا را دچار مشکل کند. پس هنگام بارگذاری مدارک با تمام این موارد دقت کنید.
  • طولانی شدن جواب ویزای کانادا به علت سوابق متقاضیان و عدم معتبر بودن مدارک از دیگر دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا هستند.

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

پیگیری جواب ویزای کانادا نیز مانند استعلام ویزا به وسیله ارسال ایمیل به سفارت انجام می گردد. شما می توانید تمامی مسائل مربوط به دریافت ویزای کانادا و حتی رزرو را به کارشناسان ما در بسپارید. ما با داشتن سال ها تجربه پیروز در این خصوص از ابتدا تا انتهای راه در کنار شما خواهیم بود.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5093

به "ویزای کانادا: تاخیر در صدور ویزای کانادا ، دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: تاخیر در صدور ویزای کانادا ، دلایل طولانی شدن جواب ویزای کانادا"

1 دیدگاه

منصوره آهی 1 اردیبهشت 1402

با سلام ما (من و همسرم و فرزند ده ساله مان) در تاریخ 28 خرداد 1401 در استانبول مراحل انگشت نگاری را گذرانده ایم. از همان تاریخ تا کنون هرچه از طریق وکیلمان پیگیری می کنیم پاسخ ما این است: در حال پروسس است. ما از طریق دریافت پیشنهاد کار و دریافت LMIA اقدام برای گرفتن ویزا کرده ایم ولی تا کنون پاسخ ویزا برای ما نیامده است. لازم بذکر است چهار ماه پیش (اول آذر ماه 1401) درخواستی برای دریافت اطلاعات سربازی من از طریق وکیلمان نیز دریافت کرده ایم و پاسخ را دادیم ولی هنوز منتظر پاسخ
سفارت برای ویزا هستیم. آیا شما در این خصوص نظری دارید؟
با تشکر

پاسخ به منصوره آهی
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید