اطلاعات بوردینگ و کارت پرواز ، اصطلاحات فرودگاهی

به گزارش دور زمین، بوردینگ و کارت پرواز

در هنگام سفر با هواپیما اصطلاحات زیادی وجود دارد که شاید برای ما ناآشنا باشد. در این مقاله قصد داریم با بوردینگ و کارت پرواز آشنا شویم و درباره آنها بیشتر بدانیم.

اطلاعات بوردینگ و کارت پرواز ، اصطلاحات فرودگاهی

اصطلاح بوردینگ و زمان بوردینگ

مسافران بعد از عبور از آخرین ایست بازرسی از طریق کارکنان فرودگاه به سمت هواپیما راهنمایی می شوند. آخرین مرحله قبل از ورود به هواپیما، سوارشدن مسافران می باشد که به آن زمان یا تایم بوردینگ می گویند.

پس از اتمام این زمان، دیگر هیچ شخصی نمی تواند وارد هواپیما شود وگرنه با او برخورد خواهد شد. سوار شدن مسافران به هواپیما را بوردینگ می گویند. پس از اینکه پیشخوان ها، وبسایت ها و کیوسک ها اتمام زمان حضور را اعلام می کنند، مسافران وارد هواپیما می شوند و اصطلاحا پرواز در شرایط بوردینگ می باشد.

تفاوت بوردینگ و چک این در آن است که شرایط چک این از طریق تلفن همراه قابل بررسی است اما بوردینگ اینطور نیست و باید حتما حضور داشته باشیم. اگر زمان بوردینگ به هواپیما ورود پیدا نکنیم، بلیط پرواز بی اعتبار خواهد شد.

تایم بوردینگ چه زمانی شروع و چه زمانی خاتمه می یابد؟

زمان بوردینگ در سالن فرودگاه از طریق صفحات نمایشگر اعلام می شود و برای اینکه ساعت پرواز را از دست ندهید بهتر است حتما به این اطلاعیه ها توجه نمایید.

خاتمه زمان سوار شدن به هواپیما در شرکت های هواپیمایی متفاوت می باشد اما معمولا ده دقیقه قبل از شروع پرواز زمان بوردینگ به خاتمه می رسد. به همین دلیل معمولا توصیه می شود چند ساعت زودتر از پرواز مسافران در فرودگاه حضور داشته باشند و اقدامات لازم را انجام دهند تا از پرواز جا نمانند.

همه چیز را در مورد امنیت پرواز بدانید.

کارت پرواز چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد؟

کارت پرواز یا بوردینگ سندی است که شرکت هواپیمایی برای مسافران صادر می کند و با آن اجازه ورود به منطقه پرواز فرودگاه داده می شود که امروزه بیشتر این کارت ها الکترونیکی است.

در این کارت مشخصات کامل پرواز اعم از شماره پرواز، تعداد مسافران، تاریخ و زمان سفر درج شده است و حتی ممکن است امتیازات مسافر مثل دسترسی به سالن اصلی، تخفیف پرواز، اولویت سوار شدن نیز در آن نوشته شده باشد .

مسافران دارای کارت پرواز می توانند تا زمان سفر در سالن استراحت کنند. برای دریافت کارت های پرواز کاغذی می توان از طریق کیوسک های سلف سرویس، پیشخوان و سایت شرکت هواپیمایی اقدام کرد و در فرودگاه از طریق چاپگر ها آنها را چاپ کرد.

کارت های الکترونیکی پرواز نیز پس از ثبت نام در سایت برای تلفن همراه مسافر از طریق ایمیل یا پیامک ارسال می شود. امروزه بسیاری از شرکت های حمل و نقل هوایی از این نوع کارت پرواز استفاده می کنند.

برای سوار شدن مسافران به هواپیما نشان دادن کارت پرواز و شناسنامه در ایستگاه های بازرسی الزامی است. البته در پرواز های بین المللی معمولا به جای شناسنامه از گذرنامه استفاده می شود.

بهتر است مسافران قبل از سفر حتما اطلاعیه های پرواز را پیگیری کنند و قبل از ورود به خط پرواز کارت پرواز خود را تهیه کنند تا در زمان خود صرفه جویی کنند. پس از ورود مسافران به هواپیما، بلیط ها از طریق مهمانداران چک می شود و آنها را پاره می کنند و به مسافران تحویل می دهند. البته باید تا آخر سفر، مسافران آن را همراه خود نگه دارند تا مسئله ای پیش نیاید.

منبع: ژیوار
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5638

به "اطلاعات بوردینگ و کارت پرواز ، اصطلاحات فرودگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات بوردینگ و کارت پرواز ، اصطلاحات فرودگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید