تأکید بر ارتقای جایگاه حوزه گردشگری همدان در سال 2018

به گزارش دور زمین، مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان گفت: امروز همدان به‌عنوان نماینده گردشگری ایران مسئولیت سنگینی را برعهده دارد، جدای از این مهم می‌توان با بهره‌گیری از فرصت میزبانی همدان از دو رویداد بین‌المللی گردشگری همدان که در سال 2018 رقم می خورد، استان را به جایگاه مطلوبی در این حوزه هدایت کرد.

تأکید بر ارتقای جایگاه حوزه گردشگری همدان در سال 2018

به‌گزارش خبرنگاران به نقل از کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان 2018، علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان، دیروز دوشنبه 8 مرداد با تشکیل یک جلسه مشترک با شرکت سیاحتی علیصدر با بیان این مطلب گفت: اگر به دنبال خروجی شاخص هستیم لازم است شاهد بسیج همه دستگاه‌های متولی برای برگزاری برنامه‌های آن باشیم.

او افزود: در صورتی که برنامه‌ها به صورت مردمی تدوین و اجرا شوند آحاد مردم نیز پای کار خواهند بود. مالمیر در این نشست به توصیه های معاون رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: در تکاپو هستیم تا تمام شهر درگیر این رویدادها باشد و اگر این رویداد به خوبی برگزار شود، دستاوردها و نتایج خوبی برای استان و سازمان میراث فرهنگی خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همچنین در این نشست که با حضور معاونان و کارشناسان اداره میراث فرهنگی و شرکت علیصدربرگزار شد عنوان کرد: با توجه به زمان‌بندی برگزاری برنامه های رویداد پایتخت گردشگری آسیا که شهریور ماه سال جاری در همدان برگزار می‌شود این فرصت در دست خواهد بود تا برای میزبانی همدان از چهلمین اجلاس جهانی جهانگردی در آبان ماه با توان بیشتر همراه هم باشیم . وی همچنین عنوان کرد: در این رویداد توان را بر رقم زدن شادی و نشاط در جامعه معطوف کرده‌ایم چرا که بر این باوریم نفع جامعه محلی از برگزاری مراسم متعدد با محوریت گردشگری اهمیت ویژه‌ای دارد.

مالمیر گفت: برای آنکه شاهد موازی کاری در اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده در دو رویداد بین المللی گردشگری همدان در سال 2018 نباشیم برنامه ریزی کرده ایم تا از کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی همدان عضو ثابت جلسات تصمیم‌گیری در راستای برنامه‌ریزی برای میزبانی همدان از چهلمین اجلاس جهانی جهانگردی باشند.

تنها به معرفی جاذبه های گردشگری استان همدان بسنده نکنیم

حمید رضا یاری مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز در حاشیه این نشست گفت : این دو رویداد بین المللی می تواند زمینه ساز رونق گردشگری خارجی و نقطه عطفی در معرفی ظرفیت‌ های گردشگری استان همدان در عرصه جهانی و ارتقای صنعت گردشگری استان باشد.

او افزود: در همین راستا باید به بهانه رویداد همدان 2018 و در چارچوب محقق کردن ظرفیت های همدان گام برداشت و این ظرفیت ها را به خوبی به مردم معرفی کرد تا مردم نسبت به گردشگری آشنایی بیشتری داشته باشند و در راستای منافع خود با ایده های ناب به همراهی با متولیان برگزاری این رویدادها بیایند.

او یادآور شد: استان همدان جزو نادرترین استان های کشور بشمار می رود که یک شهر جهانی، یک شهر ملی و یک نشان جغرافیایی در اختیار دارد و به دلیل موقعیت راهبردی مناسب، نزدیک ترین استان و شهر به پایتخت است که واجد این ویژگی هاست؛ لذا می تواند مقصد بسیار خوبی به بهانه رویدادهای گردشگری برای سفر باشد.

یاری تاکید کرد: بر اساس توصیه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی در صدد هستیم در رویداد همدان 2018، ایران معرفی شود و تنها به معرفی جاذبه های گردشگری استان همدان بسنده نکنیم.

او گفت: در کنار غار شگفت انگیز علیصدر ظرفیت های حایز اهمیت همدان موجب شد تا هم مجمع گفت و گوی کشورهای آسیایی (ACD)، که بزرگترین تشکل گردشگری آسیا است و هم سازمان جهانی جهانگردی همدان را به عنوان نماینده ای از آسیا و در عرصه بین المللی برای برگزاری دو رویداد مهم گردشگری انتخاب کنند و این مهم تا همیشه در حافظه تاریخ گردشگری دنیا باقی خواهد ماند.

او گفت: این انتخاب ؛ انتخابی است که به همدان، یکسال فرصت داد تا با این عنوان برگزیده آسیا در عرصه پرهیاهوی گردشگری در سطح بین المللی بدرخشد و با ارائه داشته هایش، خود را در بازارهای گردشگری خارجی مطرح کند.

همدان در سال میلادی 2018 میزبانی دو رویداد بزرگ بین المللی گردشگری را به واسطه انتخاب شدن به عنوان پایتخت گردشگری آسیا و محل برگزاری اجلاس جهانی جهان‌گردی برعهده دارد و به این جهت شامل میزبان اعضای متعدد از کشورهای وابسته به سازمان جهانی گردشگری و همچنین وزاری خارجی برخی کشورهای آسیایی خواهد بود.

منبع: chtn.ir
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 68

به "تأکید بر ارتقای جایگاه حوزه گردشگری همدان در سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید بر ارتقای جایگاه حوزه گردشگری همدان در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید