بی تاثیر بودن قرص مسکن برای درمان بیماری ها

به گزارش دور زمین، مصرف قرص مسکن برای درمان بیماری ها تاثیر بیشتری به نسبت مابقی دارو ها ندارد.

بی تاثیر بودن قرص مسکن برای درمان بیماری ها

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

یک پژوهش پزشکی نشان داده که برخلاف باور عمومی درباره تاثیرات گسترده داروی مسکن، این دارو برای معالجه بیماری ها یا تسکین درد ها تاثیر بیشتری از سایر دارو های رایج ندارد.

محققان دانشگاه سیدنی در پژوهشی که در مجله پزشکی استرالیا منتشر شد گفته اند، موثرترین مورد داروی پاراستامول، زمانی است که این دارو برای معالجه درمان کمر درد حاد مصرف گردد.

محققان استرالیایی آنالیز های منظمی را انجام داده اند تا اثرات ضد درد پاراستامول را با دارو هایی مثل آب نمک یا آب استریل، با هم مقایسه نمایند.

آن ها برای نتیجه گیری مطلوب داروی پاراستامول را برای درمان 50 بیمار که از یک نوع درد حاد رنج می بردند، استفاده کردند، سپس به این نتیجه رسیدند که پاراستامول تنها آرتروز مفاصل زانو و ران، کرانیوتومی، سردرد تنشی و درد پرینه بعد از زایمان را تسکین می دهد.

این آنالیز علمی نشان داد، علیرغم استفاده گسترده از پاراستامول، اثر آن در تسکین درد فقط در موارد کمی اثبات شده است و فواید درمانی آن اغلب ناچیز است.

پاراستامول رایج ترین مسکن درد در استرالیا است، اما شواهد کافی برای موثر بودن این دارو در تسکین درد هایی از قبیل سردرد با میگرن، درد پس از عمل جراحی، دندان درد قبل یا پس از اقدامات دندانپزشکی، عفونت گوش میانی دوران کودکی، کمر درد، شکم درد و سردرد های رایج ناشی از سرماخوردگی وجود ندارد.

کریستینا عبدالشهید، نویسنده این پژوهش در مصاحبه با سایت NCA NewsWire، گفت: در رابطه با تاثیر داروی پاراستامول روی درد باید به روشنی بگویم که ما فاقد هرگونه مدرک قطعی برای موثر بودن این دارو هستیم.

بر اساس گزارش وب سایت نیوز. کوم. ای. یو، برای سردرد های تنشی ما می دانیم که این دارو ها بهتر از دیگر دارو های غیر حقیقی یا دارونما ها عمل می نماید، اما در بیشتر موارد دیگر ما فاقد مدارکی هستیم که بتوانیم داده های قوی یا قطعی در خصوص اثربخشی پاراستامول را ثابت کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4240

به "بی تاثیر بودن قرص مسکن برای درمان بیماری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی تاثیر بودن قرص مسکن برای درمان بیماری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید