به دنبال توسعه روابط با روسیه و بلاروس هستیم

به گزارش دور زمین، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دو روزه اش به همراه تعدادی از نمایندگان به روسیه و بلاروس گفت که توسعه روابط با روسیه و بلاروس و پیگیری تشکیل کمیته مشترک پارلمانی میان ایران و روسیه از اهداف این سفر است.

به دنبال توسعه روابط با روسیه و بلاروس هستیم

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی در تشریح سفر دور روزه اش به کشورهای روسیه و بلاروس گفت: سفر هیات پارلمانی ایران سفری دو روزه به کشورهای روسیه و بلاروس است. یک بخش از آن مربوط به مذاکرات قبلی با رییس دومای روسیه است که در آن مقرر گردیده بود کمیسیون مشترکی بین دو پارلمان برای پیگیری پروژه های مختلفی که بین دو کشور وجود دارد، ایجاد گردد.

وی ادامه داد: قرار است اجلاسی با هدف پیگیری مسائل گوناگون بین ایران و روسیه تشکیل گردد که ما در آن حضور خواهیم داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفرش به بلاروس گفت: همکاری های توسعه ای در بلاروس در ابعاد مختلف مطرح است در این سفر علاوه بر نمایندگان مجلس از کمیسیون های مختلف، افراد از بخش های مختلف در دستگاه های اجرایی همچون وزارتخانه های نفت، صنعت معدن تجارت، کشاورزی و اقتصاد حضور دارند تا مسائل فی مابین در روسیه و بلاروس مورد پیگیری قرار گیرد و نتایجی حاصل گردد.

لاریجانی دولت های روسیه و بلاروس را دوست ایران دانست و با یادآوری اینکه ما از گذشته همکاری های نزدیکی با این دو کشور داشتیم گفت: قطعا از فرصت کوتاه به وجود آمده برای سفر به این دو کشور برای توسعه روابط فی مابین استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 291

به "به دنبال توسعه روابط با روسیه و بلاروس هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دنبال توسعه روابط با روسیه و بلاروس هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید