پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک

به گزارش دور زمین، یک قاعده در مورد بانکوک وجود دارد: هر مسافری که برای اولین بار به تور تایلند می‌رود باید از بازارهای روی آب این شهر بازدید کند. بعضی از این بازارهای بانکوک توسط توریست‌ها بازدید می‌شوند، ولی بیشتر بازارها به دلایلی از جمله فاصله زیاد از مرکز شهر، قیمت تورهای داخلی و بیشتر از همه ساعتی که باید به این بازارها رفت، مورد بی لطفی قرار گرفته‌اند. البته نمی‌توان از حق گذشت، آخر چه کسی وقتی در تعطیلات است دوست دارد 5 صبح از خواب بیدار شود؟ نگران نباشید چرا که در بانکوک بازارهایی وجود دارند که در تمام طول روز دایر هستند. می‌توانید با خیال راحت بخوابید و قبل از ناهار در این بازارها باشید.

پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک

بازار روی آب Damnoen Saduak بانکوک

بازار روی آب Damnoen Saduak، برای مدت زمان زیادی شناخته‌شده‌ترین بازار روی آب بانکوک بوده است، البته توریستی‌ترین این بازارها هم هست. این بازار، بزرگ، سرزنده و پر از قایق‌هایی است که میوه و غذاهای مخصوص تایلند را می‌فروشند. این بازار روی آب همان گونه است که یک بازار روی آب باید باشد. می‌توانید عکس‌های محشری بگیرید و وقتی از تور تایلند برگشتید به دیگران نشان دهید.

این بازار دیگر آن قدرها واقعی نیست، به شکلی که اکثر اجناسی که در این بازار به فروش می‌رسد کالاهای مورد علاقه توریست‌های تایلند بوده و خریداران نیز صد در صد توریست‌های تایلند هستند. این بازار در 100 کیلومتری بانکوک قرار دارد و نیاز است که صبح خیلی زود بیدار شوید. بهتر است قبل از رفتن، یک تور این بازار را رزرو کنید تا مجبور نشوید هزینه خیلی بالایی بپردازید.

بازار روی آب Amphawa بانکوک

Amphawa دومین بازار محبوب در تایلند است و در 90 کیلومتری جنوب غربی بانکوک قرار گرفته است. بازار مفرح و جذابی است و در تعداد زیادی خانه‌های چوبی کوچک که در کنار کانال‌ها به خط شده‌اند، خوراکی، شیرینی و سوغاتی به فروش می‌رسد. لازم نیست صبح زود به این بازار بروید، می‌توانید 9 صبح راه افتاده و با شلوغی هم مواجه نشوید. وقتی در این بازار روی آب هستید بازدید از معبد کوچکی که توسط درختی غول‌پیکر بلعیده شده را از دست ندهید.

طرف‌های ظهر، این طور به نظر می‌آید که نصف جمعیت بانکوک به این بازار آمده‌اند. برای مواجه نشدن با شلوغی سعی کنید صبح به این بازار آمده، ناهارتان را زودتر از موعد بخورید و وقتی بقیه تازه ناهار خود را شروع کرده‌اند بر روی رودخانه قایق‌سواری کنید.

بازار روی آب Talin Chan بانکوک

سومین بازاری که بیشترین بازدید را از طرف مسافران تور تایلند دارد بازار Taling Chan است. این بازار عالی است، چرا که از همه چیز به اندازه کافی دارد. در دوازده کیلومتری مرکز شهر بانکوک قرار گرفته و تمام روز باز است. آن قدر قایق در این بازار وجود دارد که بتوان به آن بازار روی آب گفت. می‌توانید قایق کرایه کرده و در کانال‌های اطراف گشت بزنید. این بازار به اندازه خانه‌های چوبی بازار Amphawa جذاب نیست ولی به اندازه خودش برای لذت بردن از فرهنگ تایلند کافی است.

بازار روی آب Khlong Lat Mayom بانکوک

بازار روی آب Khlong Lat Mayom، یکی دیگر از بازارهای با اندازه متوسط است که نزدیک بانکوک قرار دارد. این بازار واقعا بازاری محلی است و شما احتمالا از معدود خارجی‌های حاضر در بازار باشید. در این بازار می‌توانید انواع شیرینی‌ها و میوه‌های خوشمزه را مزه کنید. از آن‌جا که بازار روی آب Taling Chan نیز در نزدیکی قرار دارد، می‌توانید یک صبح از تور تایلند خود را به بازدید از این دو بازار اختصاص دهید. این بازار برای آن که به آن بازار روی آب بگویند یک مقدار کوچک است. قایق‌های بلند برای گشت در اطراف نیز در بازار وجود ندارد.

بازار روی آب Bang Nam Pheung بانکوک

بازار روی آب Bang Nam Pheung، کوچکترین بازار در میان این بازارها است ولی اگر در مدت تور بانکوک خود در قسمت شرقی شهر اقامت کنید، نزدیک‌ترین بازار به شما خواهد بود. نزدیک بودن به معنی راحت بودن رسیدن به این بازار نیست. احتمالا تنها راهتان برای رفتن به این بازار تاکسی باشد. این بازار که در اطراف کانال شکل گرفته، بسیار جذاب است و پیاده‌روی در میان سایه درختان اطراف، تجربه‌ای عالی برایتان خواهد بود. در این بازار غذاهای خوبی برای امتحان کردن وجود دارد.

انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2860

به "پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید