برگزاری همایش رسانه ای کشورهای حوزه دریای خزر در روسیه

به گزارش دور زمین، چهارمین همایش رسانه ای کشورهای ساحلی دریای خزر با 20 اثر رسانه ای از کشورمان، 28 تا 29 شهریور ماه در آستراخان روسیه برگزار می گردد.

برگزاری همایش رسانه ای کشورهای حوزه دریای خزر در روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، تا تاریخ نهم شهریور ماه، 15 مقاله و گزارش و 5 مجموعه عکس شامل 129 اثر، در سه بخش معرفی کشورهای حوزه دریای خزر، انسان و دریا و خزر سرزمین سلامتی، از سوی خبرنگاران و عکاسان رسانه های داخلی برای دبیرخانه همایش خزر بدون مرز ارسال گردیده است.

بنابراین گزارش، اداره کل رسانه های خارجی با هدف کمک به مشارکت خبرنگاران و عکاسان داخلی کلیه آثار (مکتوب و تصویری) را پیش از ارسال به دو زبان انگلیسی و روسی ترجمه نموده است.

همایش رسانه ای کشورهای ساحلی دریای خزر هر ساله در زمینه آثار رسانه ای کشورهای پیرامون دریای خزر برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در این منطقه، با حضور نمایندگان رسانه ها، مدیران رسانه های اجتماعی و انجمن های مردم نهاد در آستاراخان روسیه برگزار می گردد و با تقدیر از بهترین آثار رسانه ای مربوط به دریای خزر سرانجام می یابد.

پیشنهاد برگزاری این همایش، در اجلاس سال 1393 سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آستاراخان روسیه، در حضور روسای جمهوری ایران، آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان تصویب و هرساله در ماه سپتامبر، از سوی استانداری آستراخان، وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی و وزارت امور خارجه روسیه و سازمان کشورهای مشترک المنافع برگزار می گردد.

اتحادیه رسانه های دریای خزر به همت خانه های مطبوعات استان های گلستان، گیلان و مازندران و مشارکت خبرنگاران رسانه های استان های مذکور در مردادماه جاری تاسیس شد.

معاونت امور مطبوعاتی در نظر دارد در آینده ای نزدیک جشنواره رسانه ای دریای خزر را با هدف فعال تر کردن رسانه های داخلی برای حضور در این همایش که زمینه ساز حضور بین المللی رسانه ای کشور است، با مشارکت استان های شمالی کشور برگزار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 233

به "برگزاری همایش رسانه ای کشورهای حوزه دریای خزر در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش رسانه ای کشورهای حوزه دریای خزر در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید