برخی از دستگاه های گلستان در حوزه آسیب های اجتماعی تماشاچی هستند

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران عبدالرضا چراغعلی صبح شنبه در دومین جلسه شورای پیشگیری استان گلستان اظهار کرد: یکی از جدی ترین اولویت های دولت در حوزه اجتماعی توجه و مقابله با آسیب ها به ویژه طلاق است.

برخی از دستگاه های گلستان در حوزه آسیب های اجتماعی تماشاچی هستند

وی با بیان این که آمارهای مربوط به طلاق در استان نگران نماینده است، گفت: چند دستگاه مانند دادگستری، استانداری و بهزیستی و سپاه برای مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق وارد میدان شده اند، اما برخی دستگاه ها فقط تماشاچی هستند.

چراغعلی اضافه کرد: مقابله با آسیب طلاق باید در استان تبدیل به یک نهضت همگانی گردد؛ دستگاه های مختلف هم باید در بحث تحکیم خانواده بیش از گذشته نقش آفرینی نمایند.

وی با اشاره به تدوین و رونمایی از سند آسیب های اجتماعی استان گلستان اعلام کرد: در این وظیفه مندی دستگاه های مختلف معین شده است و گروهی به عنوان هیئت اندیشه وزر بر روند اجرای طرح نظارت می نمایند.

چراغعلی ادامه داد: سال گذشته 800 میلیون ریال به 15 سازمان مردم نهادی که به صورت ویژه در بحث کاهش طلاق فعالیت می نمایند، اختصاص داد.

وی با بیان این که اعتبارات این بخش سال جاری سه برابر شده، گفت: تفاهم نامه ای با دانشگاه های استان داریم و از آبان ماه سال جاری 22 هزار دانشجو آموزش های مهارت های ارتباطی و زندگی را فرا خواهند گرفت.

چراغعلی توضیح داد: سال جاری 150 میلیون تومان اعتبار خاص وزارت کشور برای یاری به سازمان های مردم نهاد استان گلستان داریم که 20 درصد این اعتبارات برای مقابله و کاهش طلاق است و 65 درصد آن هم در قالب برنامه های پیشگیری و در راستای تحکیم بنیان خانواده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1065

به "برخی از دستگاه های گلستان در حوزه آسیب های اجتماعی تماشاچی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخی از دستگاه های گلستان در حوزه آسیب های اجتماعی تماشاچی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید