بخشی از کلاس های دانشگاه شریف در ترم آینده به صورت حضوری برگزار می شود

به گزارش دور زمین، دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری به صورت تدریجی به آموزش حضوری بازمی گردد و بخشی از کلاس های این دانشگاه به شیوه آموزش حضوری برگزار خواهد شد.

بخشی از کلاس های دانشگاه شریف در ترم آینده به صورت حضوری برگزار می شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، با توجه به شرایط فعلی کشور، حرکت تدریجی به سمت حضوری شدن تمامی فعالیت های دانشگاه ها همراه با حفظ آمادگی برای تغییر یا بازگشت به شرایط غیرحضوری ضروری است، در این راستا، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف برای بازگشت تدریجی به روال عادی در این دانشگاه شرایط جدیدی را اعلام کرده است.

این شرایط با در نظر گرفتن امکانات موجود در این دانشگاه و با توجه به توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و کمیته بازگشایی تصویب شده و به تایید هیات رئیسه دانشگاه صنعتی شریف رسیده است.

بر این اساس، بخشی از کلاس های درس در نیمسال آینده (2 -1400) دانشگاه صنعتی شریف به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد و عمده این کلاس ها مربوط به دانشجویان کارشناسی ترم چهارم و دروس مختص مقطع دکترا است.

با اعلام دانشگاه شریف، این دروس بر اساس سوابق گذشته و با کمک معاونین دانشکده ها و روسای مراکز دانشگاه صنعتی شریف مشخص شده و اضافه شدن دروس دیگر به این فهرست بر اساس درخواست دانشکده ها قابل بررسی است و ثبت نام همه دانشجویان در این دروس بلامانع است.

همچنین، امتحانات خاتمه ترم همه دروس ترم بعد (صرف نظر از نحوه ارائه) و امتحانات میان ترم دروسی که به صورت حضوری ارائه می شوند با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دانشگاه صنعتی شریف اعلام نمود جلسات دفاع از خاتمه نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری این دانشگاه به صورت حضوری برگزار خواهند شد و در شرایط خاص که به دلایلی موجه و با تأیید معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه، امکان حضور داوران خارجی در جلسه دفاع نباشد، جلسه به صورت نیمه حضوری و با حضور دانشجو، استاد راهنما و دیگر داوران برگزار خواهد شد.

حضور مستمعین در جلسات دفاع نیز به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی و تنها با هماهنگی معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوط مجاز خواهد بود.

همچنین دانشجویان متقاضی استفاده از خوابگاه برای شرکت در جلسه دفاع می توانند برای حداکثر 3 روز در بازه زمانی قبل یا بعد از روز دفاع از امکانات خوابگاهی بهره مند شوند.

دانشگاه صنعتی شریف اعلام نمود که معاونت دانشجویی این دانشگاه امکانات خوابگاهی را با رعایت پروتکل های بهداشتی برای دانشجویان کارشناسی ورودی 99 و امکان اسکان موقت همه دانشجویان را در ایام امتحانات فراهم خواهد کرد. ارائه غذا در سلف نیز برای همه دانشجویانی که در دروس حضوری ثبت نام کرده اند انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5315

به "بخشی از کلاس های دانشگاه شریف در ترم آینده به صورت حضوری برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از کلاس های دانشگاه شریف در ترم آینده به صورت حضوری برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید