با تور مجازی از دریای بارنتز روسیه تماشا کنید

به گزارش دور زمین، در این مطلب با تورمجازی، به بازدید از کرانه های دورافتاده دریای بارنتز در شمال روسیه خواهیم پرداخت تا با طبیعت ناشناخته آن آشنا شویم.

با تور مجازی از دریای بارنتز روسیه تماشا کنید

یکی از دلایل ایجاد تورهای مجازی، دیدنی مکان های دورافتاده ای است که شاید دسترسی آسان به آن ها در دنیا واقعی میسر نباشد ؛ اما چنین مکان هایی، مطمئنا آن قدر زیبایی های طبیعی و برجسته دارند که عکاسان و کاوشگرانی را از سراسر دنیا به سوی خود بکشانند. یکی از این مقاصد، دریای بارنتز (Barents) در روسیه است. این دریا که انشعابی از اقیانوس منجمد شمالی محسوب می گردد، مجمع الجزایر سوالبارد، فرانز جوزف لند و نوایا زملیا را در برگرفته و با مرزهای شمال اروپا همجوار است. دریای بارنتز 1,424,000 متر مربع وسعت و 600 متر عمق دارد. قصد داریم در این تور مجازی، شما را به بازدید از کرانه های این دریای ناشناخته و اعجاب انگیز دعوت کنیم.

در قسمت شمالی شبه جزیره کولا و در حوالی ساحل مورمانسک، خلیج تریبرکا (Teriberka) واقع شده است. این خلیج که به طول 9 کیلومتر درون خشکی خزیده، شبه جزیره دیگری را نیز به همین نام ایجاد نموده است. در این مکان شهرکی روستایی وجود دارد که رودخانه جریان گرفته از همین خلیج نیز از آن می گذرد.

این گونه به نظر می رسد که زمان، در مدار قطبی از حرکت ایستاده است . در تابستان، خورشید قصد غروب کردن ندارد و در زمستان، شب ها تمام ناشدنی هستند. همه این ها، بخشی از شگفتی های شمال از جمله جاهای دیدنی روسیه است. این منطقه، تحت حکم رانی امواج دریا و وزش بادها واقع شده است. سرعت وزش باد در سواحل دریای بارنتز تا 60 متر بر ثانیه هم می رسد و هر چیزی در برابر آن، محکوم به سقوط است. دریای شمال روسیه متلاطم و بی قرار است و کمتر می توان شاهد آب وهوای دل پذیری در این منطقه بود. با اینکه زمستان فصل برودت هوا و بادهای بسیار شدید و سهمگین است، برترین زمان برای دیدنی شفق های قطبی تلقی می گردد و عکاسان، نمی توانند آن را از دست دهند.

باد و طوفان های شدید مانع استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای تصویربرداری از این قلمرو سرکش می گردد؛ با این وجود، به وسیله پنجره ای که در ابتدای این مطلب تعبیه شده است، می توانید تصاویری بی نظیر را از سواحل دست نیافتنی دریای بارنتز دیدن کنید و در طبیعت بکر و متفاوت آن غرق شوید. خبرنگاران روزانه مطالبی را تحت عنوان تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می نماید. اگر به این دست از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه را از خبرنگاران از قلم نیاندازید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5588

به "با تور مجازی از دریای بارنتز روسیه تماشا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تور مجازی از دریای بارنتز روسیه تماشا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید