بازار سوم فرابورس راه اندازی می شود

به گزارش دور زمین، سرپرست مرکز پژوهش سازمان بورس گفت: اصلاحات دستورالعمل های پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، به منظور ایجاد بازار هدف مصوب شد.

بازار سوم فرابورس راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مریم صفاریان گفت: اصلاحات دستورالعمل های پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، به منظور ایجاد بازار هدف مصوب شد. با ابلاغ این مصوبات، بازار هدف به عنوان یکی از بازارهای فرابورس ایران متشکل از دو تابلوی اصلی و فرعی ایجاد خواهد شد.

سرپرست مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: شرکت های دارای چشم انداز روشن از رشد و سودآوری که شرایط پذیرش در بازارهای اول و دوم فرابورس را ندارند، می توانند بر اساس شرایط پیش بینی شده در مقررات که نسبت به شرایط پذیرش در دو بازار یاد شده ساده تر است، در این بازار و هر یک از تابلوهای آن پذیرش شده و اوراق بهادار آنها با شرایط متفاوتی که برای هر تابلو متناسب با ویژگی شرکت های پذیرفته شده در آن در نظر گرفته شده است، معامله شوند.

وی گفت: بازار هدف، به منظور رفع موانع و مسائل شناسایی شده در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس ایجاد و جایگزین این بازار خواهد شد.

صفاریان در انتها گفت: به دلیل ماهیت شرکت های پذیرفته شده در بازار هدف، صرفاً سرمایه گذاران واجد شرایط اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که بر اساس ضوابط و معیارهایی از قبیل سواد مالی، تجربه کاری و سابقه فعالیت در بازار سرمایه می توانند در این بازار فعالیت کنند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4119

به "بازار سوم فرابورس راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سوم فرابورس راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید