محمودزاده: اجرای قانون منع ورود خارجی ها به فوتبال باید چکش کاری گردد

به گزارش دور زمین، رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: اجرای قانون منع ورود خارجی های به فوتبال ایران باید چکش کاری گردد.

محمودزاده: اجرای قانون منع ورود خارجی ها به فوتبال باید چکش کاری گردد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، فریبرز محمودزاده در پاسخ به این سوال که قانون منع به کارگیری مربیان و بازیکنان خارجی در لیگ فوتبال در سازمان لیگ به تصویب هیأت رئیسه رسیده است گفت: باید هیات رئیسه و مجمع فدراسیون فوتبال آیین نامه را به تصویب برسانند. قانون را بعد از کارشناسی تصویب خواهند کرد و سپس این آیین نامه در اختیار سازمان لیگ قرار خواهد گرفت. هنوز موضوعی به تصویب نرسیده و در حد کارشناسی است. سازمان لیگ تا زمان تصویب این قانون، مجری مصوبات هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال است. اجرای این قانون باید چکش کاری شود، سپس قانونی که مصوب شد در نهایت به شکل اجرایی دربیاید.

رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ فوتبال کشورمان در خصوص این که گفته می شود بعضی از بازیکنان قراردادهای خودشان را با دلار برای فصل بعد امضا خواهند کرد، مطرح نمود: من هم صحبت هایی را در این خصوص شنیده ام که بعضی از بازیکنان سعی دارند قراردادشان را دلاری ببندند، ولی این موضوع نیز راهکار دارد، چون پول رایج کشورمان ریال است. می شود در قوانین این موضوع را عنوان کرد و به طور حتم موافق و مخالفین زیادی خواهد داشت و سپس کفه ترازو هر سمتی رفت قانون تصویب می شود.

محمودزاده اضافه نمود: البته باید منافع ملی را در نظر بگیریم و حتی ممنوعیت ورود خارجی ها به فوتبال ایران نیز تبعاتی را در بر خواهد داشت، ولی این مهم است که چه مسائلی پیش آمده که به این نقطه رسیده ایم و چه فرایندی به فوتبال ایران گذشته است که هیأت رئیسه سازمان لیگ نیز به این موضوع ورود نموده است.

وی در خصوص این که بعضی مدیران به فکر منافع ملی نیستند، تأکید کرد: نباید از بحث دلالی غافل شویم، در ورزش و فوتبال همه می دانند که چه اتفاقاتی در بحث دلالی رخ می دهد. این بی عدالتی ها در فوتبال ما خیلی زیاد وجود دارد و به خاطر یک سود بیشتر، مدیرعامل باشگاه بازیکن مصدوم را در تیم خود جای می دهد و در نهایت بازیکنی که حتی یک دقیقه هم بازی ننموده، در فیفا پفراینده شکایت از تیم های باشگاهی فوتبال ایران دارد که نمونه اش به تیم فوتبال گل گهر سیرجان برمی شود که حتی قراردادی نیز امضا نشده، باشگاه را در فیفا محکوم نموده است.بعضی از دلالان و واسطه ها هیچ گاه منافع ملی و باشگاهی را در نظر نمی گیرند و به فوتبال ما آسیب می زنند که باید این موضوعات توسط کارشناسان ریشه یابی شود.

رئیس کمیته جابجایی سازمان لیگ در باره بازداشت این دلالان و یا مدیران فاسد در بدنه ورزش نیز اذعان کرد: دو وزارتخانه ورزش و اطلاعات وارد این مباحث فساد در فوتبال شده اند و به طور حتم در پی شفاف سازی در فوتبال ایران هستند و فرایندی آغاز شده که منافع سودجویان در خطر خواهد بود. البته در بخش های مختلف صنعت یا صادرات و واردات از این گونه مباحث تبانی و دلالی وجود دارد. مراجع ذی صلاح در زمینه با قدرت ورود می نمایند و جلوی آنها را خواهند گرفت. امیدوارم در آینده در رادیو و تلویزیون کشورمان در خصوص فرایند مثبت ورزش صحبت کنیم و دیگر حرفی از این گونه مسائل به میان نیاید.

محمودزاده در خصوص فصل جابجایی لیگ یک و لیگ برتر فوتبال کشورمان، اظهار داشت: فصل جابجایی فوتبال کشورمان را طوری برنامه ریزی نموده ایم که به 4 تیم آسیایی حاضر در رقابت های گروهی لیگ قهرمانان آسیا آسیب نزند. بازیکنانی که قرار است برای این مرحله از رقابت ها مدارک شان ارسال شود تا 9 و 10 شهریور رجیستر خواهند شد. باشگاه های دیگر نیز که در لیگ برتر حضور دارند، تا 29 آبان ماه فرصت دارند که بازیکنان قدیمی خود را ریجستر نمایند.

وی در گفت و گو با رادیو تهران ادامه داد: طوری طراحی کردیم که اگر به هر دلیل وقفه دو ماهه یا دوماهه نیمه لیگ آینده انجام شود سه هفته لیگ آینده را در هفته های ابتدایی فصل جابجایی و مسابقات داشته باشیم. حتی با این وقفه ها بازی های فیفا هم جابجا شد ولی بعد از اعلام برنامه های قطعی بازی های فصل بعد را جمع بندی خواهیم کرد و برنامه بازی ها را در روزهای آینده اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3189

به "محمودزاده: اجرای قانون منع ورود خارجی ها به فوتبال باید چکش کاری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: اجرای قانون منع ورود خارجی ها به فوتبال باید چکش کاری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید