بادیگارد خود در سفر باشید

به گزارش دور زمین، فرقی ندارد که هنرمند، مدیرعامل یا حتی یک شخص عادی باشید قطعا شما در سفرتان اطلاعات شخصی دارید که باید از آن ها محافظت گردد. در این مقاله به آنالیز نکات ایمنی می پردازیم تا هر مسافری بتواند بادیگارد خود باشد.

بادیگارد خود در سفر باشید

سفرکردن همواره با خطرات و ریسک های بسیاری همراه بوده است چه در زمان های قدیم که راهزنان و دزدان دریایی به مسافران و جهانگردان حمله می کردند و چه امروزه که در هر شهر و کشوری پول ها و اطلاعات شخصی مسافران ربوده می گردد. برای محافظت نیازی نیست که مردان مشکی پوش محافظ دنبال شما باشند و از شما مراقبت نمایند بلکه عملی که شما انجام می دهید می تواند از شما حفاظت کند. برای داشتن یک سفر امن و بی خطر فقط باید کمی رفتار خود را اصلاح کنید تا تهدیدها را به حداقل برسانید. در این مقاله نکات ایمنی را از دید یک محافظ حرفه ای به شما معرفی می کنیم تا بتوانید از خود و وسایل خود در سفر حفاظت کنید.

همواره نسبت به اطرافتان آگاه باشید

آگاه بودن و داشتن سطح بالای هوشیاری در مناطقی که برای شما غریب است، برترین گزینه امنیتی خواهد بود. هنگامی که به نقشه یا موبایلتان خیره شده اید، در خیابان ها قدم نزنید. هرچقدر هنگام راه رفتن آشفته تر و نگران تر باشید، شکار مناسب تری خواهید بود.

خودتان را به آسانی بروز ندهید

پوشیدن تیشرت و کلاه کاملا نشان دهنده توریست بودن شما خواهد بود. گذاشتن کیف پول در جیب پشتی، حمل کردن کیف دستی شما را به هدف راحتی برای دزدان تبدیل می نماید. سعی کنید لباس های عادی بپوشید که نشان دهنده کشور و ملیت شما نباشد و کیف پول خود را در جیب جلوی سینه تان قرار دهید یا کیفی بهره ببرید که در مقابل بدن شما قرار بگیرد. سارقان در پی افرادی خواهند بود که مقاومت کمتری از خود نشان بدهند پس هدف راحتی نباشید.

پیشاپیش برنامه ریزی کنید

پیش از تصمیم گیری، برنامه ریزی کنید. قبل از سفر نسبت به مقصدتان اطلاعات جمع کنید تا خطرات بالقوه آنجا را بشناسید. انتخاب وسیله حمل و نقل پیش از آغاز سفر می تواند تهدیدهای احتمالی را از شما دور کند.

با مردم بومی صحبت کنید

مردم بومی هر شهر و کشوری به شرایط جامعه خود آگاه تر هستند و ممکن است به شما هدایت های مناسبی برای انتخاب بهتر حمل و نقل، رستوران و ... نمایند. برای مثال برترین حمل و نقل زمینی در نیویورک، اتوبوس است درحالی که این به توریستان توصیه نمی گردد. سعی کنید در سفر با فرد بومی آشنا شوید و از پیشنهادهای او بهره ببرید تا هم تجربیات متفاوتی داشته باشید هم در آرامش سفر کنید.

در شبکه های اجتماعی محتاط باشید

هنگامی که عکسی از تعطیلات خود در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید افراد بسیاری آگاه می شوند که شما برای مدتی خارج از منزل خود هستید. خانه های هنرمندان بسیاری پس از انتشار عکس های آن ها در تعطیلات به سرقت رفته است. شبکه های اجتماعی هم چنین برای افرادی که برنامه ریزی شده سفر می نمایند، می تواند خطرناک باشد.

از ابزار تکنولوژیک خود محافظت کنید

هرگونه فناوری همراهی که در سفر دارید را امن و قفل کنید. از وای فای عمومی استفاده نکنید که به راحتی می توانند شما را حک نمایند. گوشی و لپ تاپ خود را همواره در کنار خود نگه دارید.

از کیف پول های کوچک و تاشو بهره ببرید

هرچقدر هم محتاط باشید بازهم امکان دزدی از شما وجود دارد. سعی کنید از کیف پول های کوچک و تاشو بهره ببرید و در آن ها پول کم و کارت های قدیمی قرار دهید تا در صورت حمله به شما سارقان همان کیف پول را بدزدند.

منبع: کجارو / travelandleisure.com
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5661

به "بادیگارد خود در سفر باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بادیگارد خود در سفر باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید