امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک خانه خالی وجود دارد

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت با هدف شناسایی و مشخص دقیق خانه های خالی، ویرایش و اصلاح اطلاعات سکونتی افرادی که پیامک خانه خالی را دریافت کردند، امکان پذیر است و هم اکنون ثبت نام در سامانه املاک و اسکان ادامه دارد.

امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک خانه خالی وجود دارد

به گزارش ایرنا، محمود محمودزاده افزود: امکان ویرایش اطلاعات آن دسته از افرادی که پیامک خانه های خالی را دریافت کردند در سامانه املاک و اسکان وجود دارد.

وی با بیان اینکه با هدف ویراش اطلاعات سکونتی خانوارها ثبت نام در سامانه املاک و اسناد ادامه دارد، گفت: اگر هنوز خانواری شرایط سکونتی خود را معین نکرده، بهتر است نسبت به درج اطلاعات سکونتی خود اقدام کند.

معاو وزیر راه و شهرسازی درباره پیامک خانه های خالی که به برخی شهفرایندان ارسال شد، گفت: اطلاعات سکونتی بخش عمده ای از افراد در سامانه املاک و اسکان وجود دارد و هنگام مراجعه به سامانه ملاحظه خواهند کرد که اطلاعات هویتی و سکونی آنها در سامانه موجود است، اما ممکن است نیاز به مراجعه و ویرایش داشته باشد.

محمودزاده با بیان اینکه پیامک خانه های خالی برای افرادی ارسال شد که سکونت در آنها ثبت نشده است، افزود: ما این خانه ها را معادل خالی خانه در نظر نگرفتیم، بلکه به معنای این بود که واحد مسکونی با این معینات موجود است که اقامت در آن ثبت نشده است.

وی گفت: بر این اساس فرایند قانونی ارسال پیامک صورت گرفت تا اصلاح و ویراش اطلاعات از سوی مالکان انجام شود و اگر واحد ثبت شده از سوی خود مالک یا فرد دیگری درحال استفاده است، معینات اجاره و سکونت در سامانه ثبت شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بیان داشت: قانونگذار مهلتی را برای ثبت نام در سامانه املاک و اسکان در نظر گرفته است تا در این تاریخ خود اظهاری انجام شود. خوداظهاری به مفهوم تایید اطلاعات موجود در سیستم است و اگر تایید نکنند یعنی اطلاعات در سیستم درست است.

به گزارش ایرنا، نخستین فهرست قطعی شناسایی شده از خانه های خالی که معادل یک میلیون و 170 هزار واحد است، 28 دی ماه در وزارت راه و شهرسازی تکمیل و برای صدور قبض های مالیاتی قبل از سرانجام سال به سازمان امور مالیاتی ارسال شد.

بر اساس اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب آذرماه 1399، اگر واحد مسکونی در شهرهای بالای 100 هزار نفر بیش از 120 روز خالی از سکنه باشد، مشمول مالیات می شود و به ازای هر ماه بیش از زمان مذکور، ماهانه مشمول مالیاتی بر مبنای مالیات بر درآمد اجاره به شرح ضرایب سال نخست معادل 6 برابر مالیات متعلقه، سال دوم معادل 12 برابر مالیات متعلقه و سال سوم به بعد معادل 18 برابر مالیات متعلقه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4886

به "امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک خانه خالی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان ویرایش اطلاعات سکونتی دریافت کنندگان پیامک خانه خالی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید