افزایش محدودیت برای 481 میلیارد دلار تجارت

به گزارش دور زمین، سازمان دنیای تجارت (WTO) بیان کرد کشورهای متعلق به گروه جی 20 اقتصادهای پیشرفته دنیا، در فاصله شش ماه 40 تدابیر محدودکننده وضع نموده اند که تجارتی به ارزش 481 میلیارد دلار را متاثر نموده است.

افزایش محدودیت برای 481 میلیارد دلار تجارت

به گزارش خبرنگاران، محدودیت های جدید که از نیمه مه تا نیمه اکتبر 2018 وضع شده اند، شش برابر بیشتر از شش ماه پیش از این دوره بوده و بزرگترین محدودیت از زمان آغار رصد تجارت جی 20 از سوی سازمان دنیای تجارت در سال 2012 است.

روبرتو آزودو، مدیرکل سازمان دنیای تجارت در بیانیه ای بیان کرد یافته های این گزارش باید مایه نگرانی جدی دولت های جی 20 و کل جامعه بین المللی باشد. تشدید تنشهای تجاری، یک تهدید واقعی بوده و اگر این روند ادامه پیدا کند، ریسکهای اقتصادی افزایش پیدا خواهد نمود و بر رشد اقتصادی و قیمتهای مصرف کننده در سراسر دنیا تاثیر خواهد گذاشت.

طبق بیانیه سازمان دنیای تجارت، شمار محدودیتهای تجاری ماهانه در مدت مورد آنالیز این گزارش، به طور میانگین هشت مورد بوده که بالاتر از شش مورد در ماه در فاصله نیمه اکتبر سال 2017 تا نیمه مه سال 2018 بوده است.

افزایش تعرفه ها

سه چهارم از محدودیتهای تجاری اخیر، افزایش تعرفه بوده اند که بسیاری از آنها به تلافی تعرفه های اعلام شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روی واردات فولاد و آلومینیوم در مارس، وضع شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، اما سازمان دنیای تجارت در گزارش خود، تدابیری که اعلام شده اما به اجرا در نیامده اند را به حساب نیاورده است. یک کشور عضو جی 20 نیز از این سازمان درخواست نموده تعرفه های تلافی جویانه را از گزارش مذکور حذف کند که به منظور شفافیت انجام گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1264

به "افزایش محدودیت برای 481 میلیارد دلار تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش محدودیت برای 481 میلیارد دلار تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید