استقبال فرانسه از توافق ایران و آژانس انرژی اتمی

به گزارش دور زمین، وزارت خارجه فرانسه از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره دسترسی به دو مکان معین شده توسط آژانس در ایران استقبال کرد.

استقبال فرانسه از توافق ایران و آژانس انرژی اتمی

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش دور زمین از فارس، وزارت خارجه فرانسه از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره بازرسی آژانس از دو مکان در داخل ایران استقبال کرد.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود بیان کرد: توافقی که بر اساس آن ایران به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی دسترسی به دو سایت در داخل خاک خود را می دهد گامی در جهت صحیح به شمار می آید.

جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته، چهارشنبه (26 اوت / 5 شهریورماه) پس از سفر 2 روزه رافائل گروسی مدیرکل آژانس به ایران بیانیه مشترکی صادر کردند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت نموده، و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از 16 ژانویه 2016 به صورت موقت توسط ایران در حال انجام است، ارتقاء بخشند.

در این بیانیه تصریح شده است: در این ارتباط، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان معین شده توسط آژانس دسترسی داده و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد نمود.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: تاریخ های مربوط به دسترسی های آژانس و فعالیت های راستی آزمایی، مورد توافق قرار گرفته است. فعالیت های راستی آزمایی آژانس مطابق با موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی و رویه استاندارد راستی آزمایی آژانس، همان گونه که برای همه کشورهای دارای موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اجراء می گردد، به صورت برابر و بدون تبعیض اجراء خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3160

به "استقبال فرانسه از توافق ایران و آژانس انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال فرانسه از توافق ایران و آژانس انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید