اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای شناساندن ظرفیت های غنی همدان بود

به گزارش دور زمین، حسین قراباغی در مصاحبه با خبرنگاران، درپاسخ به این سئوال که برگزاری رویدادهای بین المللی در شناساندن همدان در دنیا چقدر موثر است، گفت: برگزاری رویدادهای مختلف در سطوح داخلی و بین المللی می تواند تاثیرهای خاص خود را برای برگزارکنندگان آن داشته باشد.

اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای شناساندن ظرفیت های غنی همدان بود

وی بابیان اینکه رسیدن به اهداف تعیین گردیده در برگزاری برنامه ها به اراده برگزارکنندگان آن بستگی دارد، گفت: باید با تعیین کردن خواسته های خود از برگزاری این چنین برنامه هایی زمینه بهره برداری در حوزه های مختلف را مدنظر قرارداد.

فرصتی برای شناساندن ظرفیت های بسیار غنی سرمایه گذاری همدان

قراباغی بااشاره به برگزاری 2 رویداد مهم همدان2018 و انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در نیمه نخست سال و میزبانی اجلاس جهانی گردشگری در نیمه دوم امسال؛ گفت: این دو رویداد به عنوان یک فرصت در شناساندن ظرفیت های بسیار غنی تاریخی، گردشگری و اقتصادی و سرمایه گذاری همدان برای فعالان این عرصه ها مدنظر بوده است.

وی بابیان اینکه مجموعه های مختلف دولتی و خصوصی در کوشش بودند تا از حضور تاثیر گذاران و نمایندگان 70 کشور عضو در سازمان جهانی گردشگری به نحو مطلوب برای شناساندن ظرفیت های مختلف بهره ببرند، گفت: در شرایط مشابه اگر قصد و نیت انجام این کار را داشتیم قطعا مستلزم صرف وقت و هزینه های مالی بود اما این مهم با برگزاری این رویدادها در همدان تحقق یافت.

قراباغی در شرح اینکه کوشش برای جذب سرمایه گذار با برگزاری رویدادهای بین المللی تا چه اندازه موفقیت آمیز است؟ نیز گفت: کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در خلال برگزاری مراسم افتتاحیه و کارگاه های آموزشی ضمن دعوت از روسای شورا ها و شهرداران کلان شهرهای کشور، نسبت به برگزاری نشست های مشترک کاری در حوزه مدیرت شهری اقدام کرد و از سویی جلسه هایی با مهمانان خارجی رویداد داشت که منشاء یک سری تصمیم های بوده اما پاسخ قطعی به این سئوال منوط به ارزیابی نهایی و جمع بندی نقاط قوت و ضعف این رویداد است.

وی اضافه نمود: کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری درصدد است طی روزهای آینده نسبت به برگزاری جلسه مشترک کاری با عضو هیئت رئیسه و میزبان اجلاس، اداره کل امور اقتصاد و دارایی، میراث فرهنگی و مدیریت شهری اقدام نموده و یک ارزیابی کلی از دستآوردهای آن داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید قبول کنیم برگزاری این 2 رویداد و در روزهای آینده نیز میزبانی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان یک فرصت بسیار ارزشمند برای معرفی ظرفیت های همدان بوده و انعکاس خبری، رسانه ای و حضور تاثیرگذاران کشورهای مختلف در همدان به نوبه خود زمینه ساز یک سری مبادلات اقتصادی، سرمایه گذاری، فرهنگی و گردشگری در آینده خواهد بود، گفت: متاسفانه نقش شرکت نمایشگاه های بین المللی در روزهای برگزاری اجلاس جهانی گردشگری بسیار ضعیف بود.

وی مطرح نمود: مدیران شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی باید سطح نمایشگاه را به گونه ای تدارک می دیدند تا به عنوان ویترین گردشگری، اقتصادی و سرمایه گذاری برای بازدید مهمانان خارجی برنامه ریزی باشد ولی متاسفانه فقط در اندازه جشنواره اقوام و سوغات، برای بازدید شهروندان همدانی خلاصه شد.

قراباغی با تاکید بر اینکه باید قبول کنیم یک سری ضعف هایی دیگری هم در طول برگزاری رویداد های اخیر داشتیم که باید با تشکیل جلسه های مشترک نسبت به شناسایی آسیب های کار اقدام گردد، گفت: باید در سال های آینده با وحدت رویه؛ برای برگزاری رویدادهای مشابه آمادگی داشته باشیم.

وی مطرح نمود: همدان با توجه به دارا بودن زیر ساخت های لازم و نزدیکی به پایتخت، ظرفیت ان را دارد که به عنوان پایلوت برگزاری رویدادهای خاص داخلی و خارجی در کشور انتخاب گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 249

به "اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای شناساندن ظرفیت های غنی همدان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای شناساندن ظرفیت های غنی همدان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید