آمار منفی پرسپولیس مقابل استقلالی های لیگ

به گزارش دور زمین، نصف لیگ را مربیان استقلالی گرفته اند و طبیعی است که یحیی گل محمدی و کادر فنی پرسپولیس مدان با مربیان استقلالی رودررو شوند. اگر جواد نکونام و رسول خطیبی را هم استقلالی در نظر بگیریم همین حالا نزدیک به نیمی از لیگ برتر را مربیان استقلالی فرا گرفته اند و حساسیت های اینچنینی در بعضی مسابقات به وجود می آید.

آمار منفی پرسپولیس مقابل استقلالی های لیگ

بعد از تساوی مقابل گل گهر قلعه نویی، پرسپولیس یحیی در حساس ترین مقطع فصل به صنعت نفت منصوریان باخت تا خیلی از پرسپولیسی ها یاد هفته های سرانجامی لیگ پانزدهم بیفتند که علی منصور چطور در قامت سرمربی نفت تهران قهرمانی را از پرسپولیس و برانکو گرفت.

به این بهانه شاید بد نباشد که آنالیز کنیم و ببینیم یحیی در این فصل با مربیان استقلالی لیگ برتر چه نموده است؟

فصل قبل می برد، این فصل نه

فصل قبل درست در همین مقاطع سرانجامی فصل یحیی مقابل مربیان استقلالی لیگ برتر نهاده شد و نتایج خوبی رقم زد. او که یک بار مقابل فرهاد مجیدی برده و یک بار هم مساوی نموده بود، مقابل منصوریان در تراکتور برنده شد و امیر قلعه نویی را در گل گهر دبل کرد. یحیی در مقابل نکونام و فولاد هم یک برد و یک مساوی داشت، اما به رسول خطیبی یک باخت داد. یحیی مقابل محمود فکری هم سربلند بود و یک برد مقابل نفت مسجدسلیمان او به دست آورد و در مجموع عملکرد جالبی مقابل مربیان آبی به نمایش گذاشت، اما این فصل شرایط متفاوت شده است.

ناکامی مقابل مربیان استقلالی

یحیی گل محمدی و پرسپولیس تا اینجای فصل 18 امتیاز از دست داده اند که غیر از یک بازی در سایر مسابقات رد پای مربیان آبی در آن دیده می گردد. پرسپولیس و یحیی در 21 بازی سال جاری تا کنون 10 بار مقابل مربیان استقلالی نهاده شده. گل محمدی برعکس فصل قبل پیروز به شکست قلعه نویی نشد و دو امتیاز به او داد و 4 امتیازش از دست رفت. او در مقابل ر سول خطیبی هم باخت و سه امتیازش پرید، اما برعکس فصل قبل فرصت انتقام داشت. یحیی در مصاف با فرهاد مجیدی فعلاً 2 امتیاز از دست داده و منتظر دربی برگشت نشسته است.

او پیروز شد نکونام را در دور برگشت شکست دهد و فعلاً سه امتیاز از او گرفته هر چند سوپرجام را به این مربی باخت. بدترین اتفاق، اما آنجاست که یحیی و تیمش مقابل دو مربی استقلالی و تیم های قعرنشین شان هم امتیاز از دست داده است. او در مقابل رضا عنایتی و طرفدار دو امتیاز در زمین جا گذاشت و همین اتفاق در مشهد و مقابل پدیده و داود سیدعباسی تکرار شد.

علیرضا منصوریان هم دیگر مربی استقلالی بود که بعد از باخت در دور رفت، در بازی برگشت با صنعت نفت سه امتیاز از یحیی گرفت تا مجموع امتیاز هایی که گل محمدی به مربیان آبی داده به 16 برسد.

4 مصاف دیگر مانده

پرسپولیس 9 بازی دیگر تا سرانجام فصل در پیش دارد و یحیی باید 4 بار دیگر مقابل مربیان استقلالی قرار بگیرد که دو تایش متوالی است. بعد از شکست از منصوریان حالا او باید با محمود فکری مچ بیندازد و بعد از آن نوبت فرهاد مجیدی و استقلال است. رضا عنایتی و داود سیدعباسی هم در هفته های آینده مقابل یحیی قرار خواهند گرفت که باید دید در نهایت آمار گل محمدی در مصاف با مربیان استقلالی به موازنه خواهد رسید یا شرایط بدتر خواهد شد.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5204

به "آمار منفی پرسپولیس مقابل استقلالی های لیگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار منفی پرسپولیس مقابل استقلالی های لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید